Samochód w rowie a w środku pijany mężczyzna z zakazem kierowania pojazdami

Samochód w rowie a w środku pijany mężczyzna z zakazem kierowania pojazdami Fot. KPP w Radomsku

W niedzielę, 14 maja 2023 r. ok. godz. 4.15 policjanci z Radomska otrzymali informację dotyczącą zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Orzechowie w gminie Kobiele Wielkie. Według zgłoszenia w przydrożnym rowie znajduje się samochód.

- Gdy policjanci dotarli na miejsce, potwierdzili informację ze zgłoszenia. Okazało się, że w pojeździe znajduje 32-letni, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna posiadał powierzchowną ranę ust. Tłumaczył, że w chwili zdarzenia znajdował się w pojeździe, jednak nie kierował nim - mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

32-latek nie potrafił wyjaśnić, co się wydarzyło i kto kierował. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Jak się okazało, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany - wyjaśnia Dariusz Kaczmarek.

Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko orzechów samochód w rowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE