Rodzice uczniów „Mechanika” też protestują i mówią: Nie zmienia się tego co jest dobre

Rodzice uczniów „Mechanika” też protestują i mówią: Nie zmienia się tego co jest dobre

Stanowisko rodziców uczniów „Mechanika” w Radomsku.

Wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku – Ewa Grodzicka z końcem sierpnia ma przestać pełnić swoją funkcję.

Z tą decyzją nie zgadzają się uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP 1, czemu już wielokrotnie dawali wyraz. Na znak protestu przychodzili do szkoły ubrani na czarno, z plakietkami z hasłem „Mechanik murem za panią dyrektor”, protestowali na szkolnym boisku oraz publikowali oświadczenia. Chcą, by szkołą nadal kierowała Ewa Grodzicka, która również startowała w konkursie. 

Teraz głos zabrali rodzice uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i wydali oświadczenie, które publikujemy w całości:

My Rodzice uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku stanowczo nie zgadzamy się z decyzją organu prowadzącego, dotyczącą wyboru nowego dyrektora szkoły, która zapadła 25.04.2023 roku.

Absolutnie nie widzimy uzasadnienia podjętej decyzji i zastąpienia obecnej Pani Dyrektor osobą nie mającej wiedzy ani kompetencji na powierzone mu stanowisko, ponieważ praca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym mocno różni się od pracy w tak dużej placówce jaką jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych.

Pani Dyrektor Ewa Grodzicka w dniu 11.04.2023 roku otrzymała najwyższą możliwą ocenę wyróżniającą za całokształt swojej pracy a dwa tygodnie później ten sam organ stwierdza, że jest to za mało aby pełniła dalej rolę dyrektora. Warto zaznaczyć, że tę funkcję pełni od 10 lat (2 kadencje). Wcześniej pracowała jako wicedyrektor i od 30 lat związana jest zawodowo z Mechanikiem.

Czy to nie jest absurdalna decyzja? Pani Dyrektor Grodzicka ma pełne poparcie Grona Pedagogicznego, Nas – Rodziców, Uczniów i byłych Absolwentów. Ma ogromny wpływ na budowanie renomy szkoły. Jej determinacja w działaniach na rzecz szkoły jest nieoceniona. Zawsze służy pomocą. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrobienia a Nasze dzieci mogą przyjść do niej z każdym problemem. Walczy o każdego ucznia i nikogo nie pozostawia bez pomocy. Otwarta na nowe pomysły i propozycje uczniów. Prawdziwy Pedagog.

Kierowanie Zespołem Szkół jest bardzo trudne i skomplikowane, a Pani Dyrektor jak do tej pory świetnie sobie z tym radziła o czym świadczy jej nieposzlakowana opinia, bez skarg od nauczycieli, uczniów i rodziców . To również organ zarządzający dał Naszej Pani Ewie – Naszej Pani Dyrektor w zarządzanie taką placówkę i przez okres 10 lat nie miał żadnych zarzutów w kwestii jej prowadzenia. Więc co takiego się stało, że podjęto inną decyzję? My – Rodzice nie rozumiemy tej decyzji i się z nią nie potrafimy zgodzić. NIE ZMIENIA SIĘ TEGO CO JEST DOBRE. Przygotowanie pedagogiczne, staż pracy, empatia, kultura osobista, umiejętność mediacji z nauczycielami, rodzicami i uczniami to atuty, które niewątpliwie posiada pani Dyrektor Ewa Grodzicka.

Wyniki konkursu są porażające, niesprawiedliwie i żenujące. Dlatego My – rodzice nie godzimy się na to, aby Pani Ewa nie sprawowała swojej funkcji dyrektora szkoły dalej.

Będziemy stać murem za NASZĄ PANIĄ DYREKTOR I NIE PODDAMY SIĘ. DOBRO NASZYCH DZIECI JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE!!!!!!

Więcej o:
radomsko mechanik radomsko zsp 1 w radomsku protest ewa grodzicka konkurs dyrektor szkoły
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE