RAP Radomsko jako Turcja zajmuje 3. miejsce w Mini Euro

RAP Radomsko jako Turcja zajmuje 3. miejsce w Mini Euro Fot. arch. organizatora

Zbliżają się piłkarskie mistrzostwa Europy, a w naszym kraju odbywają się mini mistrzostwa, w których zespoły klubowe przybierają nazwy państw - uczestników Euro. W jednej z takich imprez wzięli udział młodzi zawodnicy RAP Radomsko.

W niedzielę 30 maja, w Górze Kalwarii, gdzie odbył się turniej dla ośmiolatków. Radomsko reprezentował RAP Radomsko z rocznika 2013. Drużyna trenera Krzysztofa Kowalskiego grała jako Turcja.

Po emocjonujących meczach Turcja zajęła 3. miejsce w turnieju Mini Mistrzostwa Europy w Górze Kalwarii.

Pierwszy raz w przygodzie piłkarskiej zawodników RAP Radomsko z rocznika 2013, o decydującym meczu, o awansie do ścisłego finału, decydowały rzuty karne. W półfinale w meczu z Niemcami (Minsk Mazowiecki) było 1:1. W karnych Turcja przegrywa 1:2.

W meczu o 3. miejsce chłopcy wygrywają z Polską (KS Warka) 3:2,a Cyryl Struzik otrzymuje statuetkę dla MVP turnieju.

- Turniej strasznie męczący że względu na długie czekanie na mecz i zmienną pogodę. Raz deszcz, raz mocne słońce dokuczały w grze. Przeciwnicy byli mocni i wymagający. Grało 14 zespołów. Zwyciężyła Chorwacja, którą reprezentował Beniaminek Radom – podsumował występ Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko.

W niedzielę 6 czerwca, na zaproszenie Górnika Zabrze, zespół U8 RAP Radomsko, bierze udział w turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego.

Więcej o:
rap rap radomsko turniej rap radomsko drużyna rap radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE