Protest rolników. Zablokowane mają być drogi krajowe i wojewódzkie

Protest rolników. Zablokowane mają być drogi krajowe i wojewódzkie Fot. pixabay.com

W piątek 9 lutego przez protest rolników utrudnienia na drogach wystąpią na terenie całego kraju już od rana. Paraliż ważnych dróg w Polsce to efekt początku ogólnopolskiego protestu rolników, który potrwa przez miesiąc.

GDDKiA Oddział w Łodzi informuje, że posiada informacje o protestach rolników od godz. 9.00 w okolicach Sieradza, Rawy Mazowieckiej oraz od ok. 10.00 w okolicach Poddębic, Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego, Kutna, Łęczycy, Pajęczna, Działoszyna, Radomska, Przedborza.

Znaczne utrudnienia lub wręcz czasowe całkowite blokady, mogą wystąpić na niżej wymienionych odcinkach dróg krajowych:

Droga krajowa Nr 12 i 83 w okolicach Sieradza - możliwe utrudnienia w rejonie węzłów Sieradz Wschód i Sieradz Południe drogi ekspresowej S8.

Droga krajowa nr 72 Poddębice i DW 703 w rejonie węzła Wartkowice autostrady A2 trasą alternatywną dla DK 72 jest autostrada A2.

Węzeł Pabianice Południe w ciągu drogi ekspresowej S8 z DW 485 – możliwe utrudnienia lub blokada węzła.

Droga krajowa nr 71 na odcinku Pabianice – w kierunku Konstantynowa Łódzkiego – możliwe utrudnienia lub blokada węzła Pabianice Północ drogi ekspresowej S14 alternatywnej dla DK Nr 71.

Drogi krajowe nr 60 i 92 w okolicach Kutna - możliwe utrudnienia/blokady węzłów Kutno Północ i Kutno Wschód autostrady A1.

Droga krajowa nr 91 odcinek Topola Królewska – Łęczyca – trasą alternatywną jest autostrada A1.

Drogi krajowe Nr 92 i 14 w okolicach Łowicza do DW 704 i węzła Łowicz autostrady A2. Alternatywną trasą dla drogi krajowej Nr 14 jest autostrada A2.

Droga krajowa nr 45 odcinek Wieluń – Złoczew - możliwe utrudnienia/blokada węzła Złoczew drogi ekspresowej S8  – trasą alternatywną jest autostrada A1 lub droga krajowa Nr 91.

Droga krajowa nr 42 odcinek Działoszyn – Pajęczno  – trasą alternatywną jest droga krajowa nr 74.

Droga krajowa nr 42 odcinek Radomsko – Przedbórz  – możliwe utrudnienia/blokada węzła Radomsko autostrady A1. Trasą alternatywną dla drogi krajowej nr 42 jest droga krajowa nr 74. Więcej TUTAJ

Droga krajowa nr 72 w okolicach Rawy Mazowieckiej możliwe utrudnienia/blokada węzłów Rawa Mazowiecka Północ i Julianów drogi ekspresowej S8. Alternatywną trasą dla drogi krajowej nr 72 jest droga krajowa Nr 70.

Przewidywany czas protestów w ww. miastach to godziny ok. 11-15, ale w związku z dojazdem i późniejszym powrotem rolników biorących udział w protestach, należy liczyć się z utrudnieniami do godzin popołudniowych i rozważać w zależności od sytuacji bieżącej zmianę trasy przejazdu.

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu, napływowi towarów z Ukrainy. Zwracają uwagę na spadek opłacalności produkcji.

Więcej o:
radomsko plac targowy radomsko rolnicy protest rolników protest rolników radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE