Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego szkół za rok szkolny 2021/2022

Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego szkół za rok szkolny 2021/2022 Fot. Klaudia Gajda

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Radomsku upowszechniając kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej zaplanował, zorganizował, przygotował i przeprowadził w roku szkolnym 2021/22, w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego, 84 imprezy sportowe. Wzięło w nich udział 3045 uczniów w tym 1283 dziewcząt i 1762 chłopców.

We wtorek, 21 czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomsku najlepszym szkołom i poszczególnym zawodnikom wręczono dyplomy i upominki.

- Przeprowadziliśmy również 12 imprez rejonowych, które dawały zwycięzcom prawo startu w zawodach wojewódzkich. Wzięło w nich udział 348 reprezentantów powiatów: bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i miasta Piotrków Trybunalski. Zawody te odbywały się w Dobryszycach, Gomunicach, oraz pływalni MOSiR w Radomsku. W sumie przez obiekty sportowe powiatu radomszczańskiego przewinęło się prawie 3400 uczestników międzyszkolnej rywalizacji. Nasi uczniowie-sportowcy, mistrzowie eliminacji powiatowych godnie reprezentowali swoje szkoły, gminy, miasta i powiat radomszczański na sportowych arenach rejonu bełchatowskiego, województwa łódzkiego i kraju odnosząc szereg cennych sukcesów – mówi Ryszard Kucharski, przewodniczący powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radomsku.

Zdobyli oni 8 medali mistrzostw województwa: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych Wywalczyli w nich również 3 miejsca czwarte, 6 miejsc piątych i 3 miejsca szóste. Mistrzowie województwa w drużynowym tenisie stołowym uczestniczyli mistrzostwach Polski, które odbyły sie w Rawie Mazowieckiej w dn. 7-8 czerwca. Chłopcy z PSP w Kietlinie zajęli tam wysokie 5 miejsce, a dziewczęta z PSP w Pławnie zostały sklasyfikowane na miejscu 21.

Za osiągnięcie najlepszych wyników w rywalizacji wojewódzkiej Zarząd Powiatu nagrodził 39 uczniów i 10 pracujących na ich sukcesy nauczycieli wychowania fizycznego. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc we współzawodnictwie powiatowym szkoły otrzymały sprzęt sportowy. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej o:
powiat radomszczański podsumowanie sport sport radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE