Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

OGIEŃ Z WODY - WIDOWISKOWE POKAZY CHEMICZNE

Wystawa
MDK Radomsko >

W pierwszy dzień ferii, 11 lutego 2019 r., zapraszamy dzieci i młodzież na dwa niecodzienne, widowiskowe pokazy chemiczne w wykonaniu absolwentów Politechniki Warszawskiej. Jeden pokaz trwa 45 min. a w jego skład wchodzi do 12 ciekawych reakcji : 5 barw z jednego roztworu, chemiczne złoto, zimny okład, ogień z wody, dłonie proroka. Specjaliści prowadzący pokaz doświadczenie zdobywali m.in. w Chemicznym Kole Naukowym Politechniki Warszawskiej „Flogiston” czy Stowarzyszeniu „Klatrat” oraz podczas współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszy pokaz: godz. 12.00
Drugi pokaz: godz. 15.00
Wstęp na pokazy bezpłatny.

Po drugiej prezentacji o godz. 16.00 zapraszamy na bajkę „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. Bilety na film: 17 zł / 15 zł.
„Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!”

komentarze