Filip Loch drugi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pabianicach

Filip Loch drugi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pabianicach Fot. ZKS Radomsko

Filip Loch z ZKS Radomsko, startował na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pabianicach. Zawody trwały od 2 do 4 lipca. Zapaśnik zajął tam drugie miejsce.

- Uważamy to za niesamowity sukces dla radomszczańskich zapasów. Dla Filipa był to pierwszy start w tej kat wagowej. Po świetnej  niesamowicie zaciętej walce ostatecznie był 2. Loch musiał uznać wyższość tego dnia zawodnika z MKZ Unia Racibórz – mówi trener Tomasz Łapiński.

W drodze do finału nie było lekko. W pierwszej walce nasz zawodnik był bezlitosny dla swojego rywala z KS Sobieski Poznań wygrywając z nim znacząco na punkty. W następnej walce spotkał się również z zawodnikiem klubu KS Sobieski Poznań i ostatecznie wygrana na punkty 5:0.

W trzeciej walce o finał Filip miał ciężkie zadanie w postaci zawodnika z AKS Piotrków Trybunalski.

- Chłopaki się dobrze znają z maty, ale i to nie zatrzymało Filipa przed zwycięstwem 3:1. Uważam ten występ za sukces ponieważ Filip wchodzi teraz w wiek juniora i sadzimy ze ta kategoria będzie jego kategoria. Drugie miejsce jak najbardziej nakręca nas do jeszcze cięższej pracy – dodaje Tomasz Łapiński.

Więcej o:
zks radomsko zapasy radomsko mistrzostwa zks radomsko filip loch
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE