ZSP nr 1 w Radomsku otrzymał dofinansowanie na realizację projektu unijnego

ZSP nr 1 w Radomsku otrzymał dofinansowanie na realizację projektu unijnego Fot. ZSP nr 1

Decyzją Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku otrzymał dofinansowanie w kwocie 60 000 euro na realizację projektu „CLIL together!”.

CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning jest metodą opartą na zintegrowanym kształceniu przedmiotowo-językowym. Uczniowie będą zdobywali wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, informatyki, chemii, fizyki oraz muzyki w języku angielskim. Korzyść jest więc wielopłaszczyznowa – obejmuje naukę przedmiotów szkolnych, podniesienie specjalistycznych kompetencji językowych, a także wymianę doświadczeń, nawiązywanie kontaktów zagranicznych i przełamywanie barier kulturowych.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwie jednotygodniowe wymiany międzynarodowe - do Francji (miasto Pau na południu Francji u podnóża Pirenejów) i Grecji (miasto Komotini w północno-wschodniej Grecji). Mechanik będzie również pełnił rolę gospodarza i zorganizuje warsztaty dla gości z zagranicy.

Udział w projekcie i wyjazdach jest bezpłatny.

Projekt przygotowała nauczycielka języka angielskiego Monika Teuber we współpracy z wicedyrektorem Pawłem Dudkiem.

Więcej o:
zsp nr 1 w radomsku mechanik radomsko erasmus dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE