Wszystkie drogi prowadzą do Zakrzówka Szlacheckiego. II Powiatowy Zlot Turystyczny

Fot. Wojciech Bojdo

W sobotę, 18 czerwca, wszystkie drogi w powiecie radomszczańskim prowadzą nad zbiornik wodny w Zakrzówku Szlacheckim, gdzie zorganizowano II Powiatowy Zlot Turystyczny. W tym roku pod hasłem „Ekoturystą BYĆ”.

Wydarzenie rozpoczęło się w godzinach porannych, kiedy w drogę wyruszyli amatorzy rowerowych, pieszych i kajakowych wycieczek. Ok. godz. 14.00 dotarli do Zakrzówka Szlacheckiego, gdzie trwa główna część imprezy.

Miejsce Zlotu zostało podzielone na kilka stref, które proponują różnorodne atrakcje. Centralnym punktem Zlotu jest strefa sceny, na której wokalne możliwości prezentują lokalni artyści, a muzyczne dopełnienie stanowić będą największe przeboje z koncertem życzeń w wykonaniu DJ-a Wojtasa.

Niezwykłe, magiczne widowisko oraz gwarancję dobrej zabawy zarówno  najmłodszym, jak i dorosłym zapewnia ekscytujący pokaz iluzji w wykonaniu półfinalisty programu Mam Talent.

Przygotowano też konkursy oraz atrakcje dla całych rodzin: przeciąganie liny, skoki w workach, jak również łapanie balonów z wodą. Są również pokazy przygotowane przez WOPR i policję.

Niezwykłych doznań smakowych dostarcza strefa konkursowo – gastronomiczna. Lokalnymi przysmakami kuszą Koła Gospodyń Wiejskich, które zapraszają również do degustacji radomszczańskiej zalewajki, potrawy wpisanej na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego. Spośród serwowanych zalewajek publiczność wybiera najsmaczniejszą.

Strefa konkursowo – gastronomiczna to także potrawy z  grilla, lody, wata cukrowa, gofry czy lubiane przez wszystkich sorbety.

Impreza potrwa do godz. 20.00. Jej organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Gmina Ładzice i Gmina Radomsko. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański zakrzówek szlachecki zlot turystyczny zlot turystyczny zakrzówek szlachecki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE