Wojewoda Łódzki wręczył w Radomsku umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych

Fot. W. Bojdo/ facebook.com/wojewodabochenski

Wojewoda Łódzki – Tobiasz Bocheński wręczył samorządowcom z powiatów: radomszczańskiego i pajęczańskiego umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do podpisania dokumentów doszło w środę, 16 czerwca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

- Jest to rządowy program, który funkcjonuje od pięciu lat i finansuje budowę, przebudowę i remonty dróg powiatowych oraz gminnych. Każdego roku rząd przeznacza 150 mln złotych dofinansowania dla samorządów z województwa łódzkiego. W zasadzie nie ma powiatu, gdzie byśmy nie wyremontowali jakiejś drogi. To jest bardzo istotne z wielu powodów: gospodarczych, społecznych, ale i ekonomicznych – powiedział portalowi Radomsko24.pl Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

W sumie do powiatu radomszczańskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi ponad 10 mln zł.

Powiat radomszczański – przebudowa drogi powiatowej nr 3950E ul. Księdza Kościowa w Radomsku – dofinansowanie 3 242 038,00 oraz remont drogi powiatowej nr 3915E w miejscowości Pytowice – dofinansowanie 629 316,00 zł

Gmina Dobryszyce – Przebudowa drogi gminnej nr 112009E na odcinku Rożny – Zdania – dofinansowanie 1 104 148,00 zł

Gmina Gomunice – Przebudowa drogi dojazdowej – ul. Teligi w Gomunicach – dofinansowanie 178 704,00 zł

Gmina Kamieńsk – Budowa drogi w obrębie miasta Kamieńsk – dofinansowanie 429 837,00 zł

Gmina Kobiele Wielkie – Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kobiele Małe – dofinansowanie 452 432,00 zł

Gmina Kodrąb – Przebudowa drogi gminnej w Konradowie – dofinansowanie 606 172,00 zł

Gmina Ładzice – Remont dróg gminnych: w miejscowości Zakrzówek Szlachecki, Jankowice i Stobiecko Szlacheckie – dofinansowanie 588 459,00 zł

Gmina Masłowice – Przebudowa drogi wraz z budową chodnika w miejscowości Łączkowice – dofinansowanie 357 058,00 zł

Gmina Przedbórz – Remont drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Borowa do skrzyżowania z drogą w miejscowości Góry Mokre – dofinansowanie 720 000,00 zł

Gmina Radomsko – Przebudowa drogi gminnej w m. Bobry – dofinansowanie 1 243 070,00 zł

Gmina Wielgomłyny – Przebudowa drogi gminnej Kruszyna – Rudka – Krzętów – Wola Życińska – Gr. Gminy Żytno – Ciężkowiczki – dofinansowanie 1 214 924,00 zł

- Poprawa jakości dróg jest zadaniem niezwykle ważnym dla mieszkańców. Wiem, że wiele dróg przebiegających przez tereny naszego powiatu wymaga modernizacji, wiem też, że lokalne społeczności bardzo na to czekają. Serdecznie dziękuję za przyznane wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, bo bez tego sytuacja finansowa wielu naszych samorządów nie pozwoliłaby na realizację inwestycji – mówiła starosta powiatu radomszczańskiego, Beata Pokora.

W spotkaniu w radomszczańskim starostwie wziął udział również wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, który podkreślał, jak ważne dla samorządów są inwestycje w drogi lokalne.

Oprócz wizyty w Radomsku, wojewoda Tobiasz Bocheński odwiedził również Wielgomłyny, gdzie uczestniczył w oddaniu do użytku nowej drogi przy ul. Ogrodowej. Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości blisko 250 tys. zł pokryło koszt całej inwestycji.

W tym roku, w całej Polsce w ramach programu wsparcie otrzyma ponad 2 tysiące inwestycji. Przebudowanych lub wyremontowanych zostanie blisko 4 tysiące kilometrów dróg powiatowych i gminnych.

Tobiasz Bocheński zapowiedział, że za dwa miesiące ogłoszone zostaną kolejne programy, w ramach których samorządy będą mogły otrzymać wsparcie na przebudowę i remonty dróg.

Wojewoda Łódzki – Tobiasz Bocheński będzie gościem portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie”. Emisja programu w środę, 23 czerwca 2021 r. o godz. 10.00.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko drogi dotacja wojewoda łódzki tobiasz bocheński fundusz rozwoju dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE