Wiwat maj, 3 maj!

220 lat temu w Polsce uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Było to dokładnie 3 maja 1791 r. Jutro - w rocznicę tego jakże ważnego wydarzenia - Radomsko będzie... ››

220 lat temu w Polsce uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Było to dokładnie 3 maja 1791 r. Jutro - w rocznicę tego jakże ważnego wydarzenia - Radomsko będzie świętować.

 

Miejskie obchody rozpoczną się o godz. 10.00. W Ratuszu Miejskim odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Radomsku, podczas której ks. Mariusz Sztaba wygłosi wykład pt. "Troska błogosławionego Jana Pawła II o etyczno-moralny wymiar życia publicznego i politycznego". Po nim odbędzie się koncert chóru Cantabile.

 

O godz. 11.30 w Kościele p.w. św. Lamberta odbędzie się uroczysta msza święta, po której nastąpi złożenie kwiatów pod Obeliskiem upamiętniającym dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po ulicach miasta przejdzie barwny korowód złożony z pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz i organizacji z terenu miasta, harcerzy oraz radomszczan.

 

Na kolejne uroczystości zaprasza Muzeum Regionalne oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku:

17.00 - koncert Muzyka salonów Europy XIX w., Muzeum Regionalne w Radomsku

18.00 - Wiosenna Rewia Musicalowa Teatru Brodway, Miejski Dom Kultury w Radomsku

Więcej o:
3 maj konstytucja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE