[WIDEO] Temat składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Zgoda to już przeszłość

[WIDEO] Temat składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Zgoda to już przeszłość Fot. ilustracyjne/pixaby.com

Prezydent Jarosław Ferenc w krótkim nagraniu zamieszonym w social mediach poinformował, że podpisał (17 listopada) decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowych na utworzenie punktu zbierania i przetwarzania odpadów przy ul. Zgoda w Radomsku. W skrócie: składowiska odpadów nie będzie przy ul. Zgoda.

- Kilkakrotnie spotkałem się z inwestorem i przekonywałem go, aby podjął decyzję o wycofaniu się i poszukaniu innej lokalizacji dla tego przedsięwzięcia. Zapewniałem mieszkańców, że zrobię wszystko, aby instalacja nie powstała w tym miejscu i dotrzymałem słowa - przekonuje Jarosław Ferenc.

Decyzja poniżej w załączniku do artykułu.

Prezydent w nagraniu nie wspomina o protestach mieszkańców jakie się przetoczyły po informacji o planach utworzenia składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Zgoda w Radomsku. Pislismy o tym w artykule Protest przy ul. Zgoda w Radomsku. Mieszkańcy mówią stanowcze NIE dla punktu zbiórki odpadów! oraz Mieszkańcy nie chcą punktu zbierania i przetwarzania odpadów przy swoich domach.

- Kolejne kłamstwo w pana wykonaniu. Jedynym bodźcem do wycofania się inwestora były protesty mieszkańców, a pan jak zwykle był bierny w działaniu – podsumował wypowiedź prezydenta, radny Rafał Dębski (KO).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zgoda protest składowisko punkt zbiórki

Załączniki

decyzja-prezydenta.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE