W Silniczce oddano do użytku nowoczesną halę sportową

Fot. W. Bojdo

Na ten dzień mieszkańcy Silniczki w gminie Żytno czekali od dawna. Przy miejscowej szkole podstawowej wybudowano nowoczesną halę sportową. Uroczyste oddanie obiektu do użytku nastąpiło w piątek, 10 września 2021 r.

Dotychczas w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. i A. Ostrowskich w Silniczce lekcje wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach. Teraz się to zmieni. Do dyspozycji uczniów przekazano nowoczesną halę sportową.

-  Dziś spełnia się moje marzenie zawodowe. Nasza szkoła istnieje już 164 lata, niestety bez sali gimnastycznej. Od dziś dzieci będą mogły ćwiczyć w hali w bardzo dobrych warunkach. Będą mogły kibicować, czego na szkolnym korytarzu nie mogły robić – mówiła Urszula Grot, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Silniczce.

Hala sportowa ma wymiary 28,00 m x 17,25 m i wysokość minimalną 6,5 m. Jej powierzchnia wynosi 481,42 m kw. Na parterze umieszczono 90 miejsc siedzących dla zawodników. W hali zostały umiejscowione pełnowymiarowe boiska główne do piłki koszykowej i piłki siatkowej oraz dwa boiska treningowe.

Budowa hali sportowej rozpoczęła się w lipcu 2020 r. Inwestycja otrzymała ponad 3 miliony złotych dofinansowania z resortu spotu w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej oraz ponad 700 tysięcy złotych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Całkowita wartość projektu to ponad 4 mln 700 tysięcy złotych.

- Jestem przekonany, że obiekt będzie wykorzystywany do rozgrywek gminnych, ale także powiatowych, ponieważ mamy się czym pochwalić – podkreśla Mirosław Ociepa, wójt gminy Żytno.

W uroczystym oddaniu do użytku hali sportowej wzięli udział pracownicy oraz uczniowie szkoły. Nie zabrakło też samorządowców z gminy Żytno oraz sąsiednich gmin a także przedstawicieli służb mundurowych, kuratorium oświaty i Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Obecni byli również: poseł Anna Milczanowska, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz przedstawiciel wojewody łódzkiego.

- Takie gminy jak gmina Żytno zasługują na inwestycje, które tak naprawdę otwierają nowy rozdział, dają nowe możliwości uczniom, którzy będą korzystać z tego obiektu. Tereny pozaaglomeracyjne również powinny być dostrzegane i to jest właśnie dobry przykład takiego działania – zauważa Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

- Wreszcie uczniowie, ale i cała społeczność sołectwa Silniczka i gminy będą mogli korzystać z dobra, jakim jest hala sportowa – dodaje poseł, Anna Milczanowska.   

Wydarzeniu towarzyszył piknik, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz koncertów, m.in. zespołów „Trubadurzy” oraz „No to co”.

wideo: Klaudia Gajda

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina żytno silniczka hala sportowa silniczka otwarcie hali sportowej w silniczce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE