W poniedziałek ruszy remont ul. Piłsudskiego w Radomsku. Będą utrudnienia!

W poniedziałek ruszy remont ul. Piłsudskiego w Radomsku. Będą utrudnienia! Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W poniedziałek 4 września 2023 roku (ok. godz. 7.00) rozpoczynają się prace związane z remontem drogi powiatowej nr 3952E – ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego.

W ramach tego zadania wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Tak szeroki zakres prac może być realizowany tylko i wyłącznie przy zminimalizowanym ruchu, wiąże się to z wyłączeniem remontowanego odcinka drogi powiatowej dla ruchu kołowego i wyznaczeniem objazdów. Mieszkańcy, instytucje oraz firmy, które znajdują się na odcinku ulicy objętym remontem, będą miały zagwarantowany dojazd docelowy.

Objazd dla pozostałych uczestników ruchu kołowego poprowadzony zostanie ulicą Krakowską (od ronda Braci Różewiczów), Brzeźnicką, Batorego i Sienkiewicza.

Umowny termin zakończenia prac to 19 maja 2024 r.

Całkowity koszt zadania 2 512 275,00 zł (plus koszt nadzoru inwestorskiego).

Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 711 178 zł, a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.

Czytaj też: Za tydzień rozpocznie się przebudowa ul. Reymonta w Radomsku. Jakie będą utrudnienia?

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego remont inwestycja starostwo radomsko utrudnienia objazd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE