Za tydzień rozpocznie się przebudowa ul. Reymonta w Radomsku. Jakie będą utrudnienia?

Fot. Wojciech Bojdo

W środę, 6 września 2023 r. rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Reymonta w Radomsku. Podczas realizacji inwestycji, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnym i zmianą organizacji ruchu.

Inwestycja obejmie remont ulicy Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do posesji przy ul. Reymonta 43. Zadanie zrealizuje firma „Fiba” ze Stobiecka Szlacheckiego. We wtorek, 29 sierpnia 2023 r. wykonawca inwestycji spotkał się z przedsiębiorcami, którzy prowadzą działalność w tej części miasta. Poinformował o poszczególnych etapach prac oraz spodziewanych utrudnieniach komunikacyjnych.

- Prace rozpoczynamy 6 września zamknięciem odcinka od ulicy Żeromskiego do Al. Jana Pawła II. Al. Jana Pawła II na czas budowy zostanie udostępniona dla ruchu dwukierunkowego. W pierwszym etapie będzie możliwość włączenia z Al. Jana Pawła II w ul. Reymonta. Przewidujemy, że ten etap będzie trwał ok. 2 miesiące. Po tym etapie planujemy rozpoczęcie prac od Al. Jana Pawła II do ul. Warszyca. Na tym odcinku ruch również zostanie zamknięty w obu kierunkach. Myślimy, że będzie to pod koniec października. W okresie zimowym rozpoczniemy etap od ulicy Warszyca do „mostka” – wyjaśnia Piotr Iskrzyński z firmy „Fiba”, wykonawca inwestycji. 

Przypomnijmy. Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę chodników o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, zjazdów o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo), budowę sieci kanalizacji deszczowej (dotyczy ul. Reymonta na odcinku od ul. Żeromskiego do rzeki Radomki), wymianę sieci kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego z zastosowaniem słupów aluminiowych o kształcie kwadratowym w kolorze czarnym, budowę monitoringu zewnętrznego, wykonanie wycinki drzew i krzewów oraz wykonanie nowych nasadzeń i terenów zielonych.

Prace, zgodnie z harmonogramem potrwają do maja 2024 r. Koszt inwestycji to 5 388 887,13 zł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica reymonta remont przebudowa inwestycja utrudnienia ulica warszyca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE