W koalicji miejskiej w Radomsku „trzeszczy”. Zielony Budżet Obywatelski rozgrzewa do czerwoności

W koalicji miejskiej w Radomsku „trzeszczy”. Zielony Budżet Obywatelski rozgrzewa do czerwoności

Czy to pierwsze symptomy rozpadu koalicji w Radzie Miejskiej w Radomsku?

- Jeżeli prezydent chce koalicji z radnymi PiS bo ostatnie działania do tego zmierzają to proszę bardzo, ale niech nie liczy na nasze wsparcie, w kolejnych wyborach – to komentarz jednego z radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Radomska, który poprosił nas o zachowanie anonimowości.

- To nie w porządku, że dyskutuje się o czymś poza naszymi plecami – dodaje.

Przypomnijmy. Radni miejscy oraz sympatycy Platformy Obywatelskiej odnieśli się do pomysłu władz miasta utworzenia tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Miałby on w całości lub częściowo zastąpić Budżet Obywatelski. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Zdaniem przedstawicieli PO, Budżet Obywatelski powinien pozostać w dotychczasowej formule.

Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miasta Radomska, nie kryje swojego zdziwienia. Wystosował nawet oświadczenie, w którym czytamy:

Nigdy wcześniej Prezydent Jarosław Ferenc nie przedstawił opinii publicznej raportu z ewaluacji kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego, nie pytał mieszkańców o to, czy potrzebne są zmiany w jego funkcjonowaniu, nie przeprowadził konsultacji, które zatwierdzałyby kolejne modyfikacje w jego regulaminie. Teraz, kiedy Budżet Obywatelski zaczyna przynosić realne owoce - zarówno w zwiększonego zaangażowania mieszkańców miasta w jego zrównoważony rozwój, jak i w postaci zrealizowanych projektów. Prezydent proponuje zmniejszenie środków finansowych na jego realizację poprzez wydzielenie części z nich na projekty proekologiczne, tzw. Zielony Budżet.

Złośliwi twierdza, że Rafał Dębski, ma żal, gdy prezydent zdecydowanie odmówił  pieniędzy na  reaktywację Fryszerki programu, którym wielkim orędownikiem był  Rafał Dębski. Czarę goryczy przelał fakt ,że o tym fakcie Dębski dowiedział się za naszym pośrednictwie portalu Radomsko24.pl

Czy iskrzy w miejskiej koalicji? Czy to pierwsze symptomy szukania przez niektóre osoby swojego „nowego” miejsca w samorządzie? Kto na tym straci? Kto może zyskać? O tym  dowiesz się w nadchodzącym tygodniu.

Gośćmi programu „Staszczyk Niezależnie” będą: w poniedziałek 24 lutego Rafał Dębski Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku, w środę  26 lutego Jacek Gębicz radny Rady Miejskiej (WS), a w piątek 28 lutego Łukasz Więcek, radny Rady Miejskiej Radomska (PO).

Oglądaj godz. 19.45 na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
radomsko urząd miasta zielony budżet obywatelski ochrona środowiska smog koalicja obywatelska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE