Uwaga kierowcy. Zablokowane drogi w województwie łódzkim

Uwaga kierowcy. Zablokowane drogi w województwie łódzkim Fot. policja woj. łódzkiego

W co najmniej w sześciu miejscach na terenie województwa łódzkiego częściowo zablokowane są autostrady i drogi ekspresowe. Przyczyną są samochody ciężarowe przewrócone prze wiatr.

Autostrada A1 przyblokowana jest w trzech miejscach: na węźle Piątek, na wysokości budynku stacji poboru opłat (ruch odbywa się połową jezdni) i w dwóch miejscach między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód na 339 kilometrze. W jednym przypadku zablokowany jest pas w kierunku Katowic, a 200 metrów dalej przewrócony samochód blokuje częściowo jezdnię w stronę Łodzi.

Autostrada A2 również została częściowo zablokowana. Na 327 km między węzłami Emilia i Wartkowice, na jezdni w stronę Poznania leżąca ciężarówka blokuje połowę jezdni. Ruch odbywa się jednym pasem.

 Droga ekspresowa S8 jest również przyblokowana w dwóch miejscach: na 150 km między węzłami Sieradz Południe i Złoczew, gdzie w poprzek jezdni prowadzącej do Wrocławia leży przewrócony samochód ciężarowy, całkowicie blokując ten kierunek jazdy. Przejazd w  tym kierunku odbywa się objazdem wyznaczonym przez policję od węzła Sieradz Pd.  do węzła Złoczew. Drogie przyblokowane na S8 miejsce jest na 337 km między węzłami Polichno i Wolbórz. W tym przypadku całkowicie zablokowana jest jezdnia w kierunku Warszawy i także trzeba korzystać z objazdu.

Warto nadmienić, że wszystkie zdarzenia miały miejsce między godziną 5.30–7.30.

Ponadto z powodu przewróconych drzew zablokowane są drogi krajowe: 43 w Kałużach (na 14 km) i droga 45 w Raczynie (na 45 km). W obu przypadkach na miejscu pracują służby.

Więcej o:
wichura wichura łódzkie gddkia gddkia łódż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE