„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu radomszczańskiego. Niestety, nie wszyscy kierowcy mieli 0 prom.

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu radomszczańskiego. Niestety, nie wszyscy kierowcy mieli 0 prom. Fot. www.policja.pl

W piątek, 9 czerwca 2023 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku prowadzili na drogach powiatu radomszczańskiego akcję „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy wszyscy kierowcy wsiedli rano za kierownicę trzeźwi.

- Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Niestety, wciąż nie brakuje osób, które najpierw spożywają alkohol, a następnie wsiadają za kierownicę nie myśląc o konsekwencjach – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas akcji, od godz. 6.00 do 10.00 policjanci przebadali 890 kierujących. Ujawnili 6 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymali 6 uprawnień do kierowania pojazdami. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący toyotą 39-letni mieszkaniec gminy Bełchatów.

- Podczas kontroli na ul. Piotrkowskiej w Bloku Dobryszyce, badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 1 promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Kaczmarek.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego rodzaju akcje będą się odbywały cyklicznie. I apelują o rozsądek.

- Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierowców – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Czytaj też: Rusza policyjna akcja „Boże Ciało 2023”. Będzie więcej patroli na drogach

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko trzeźwy poranek akcja pijani kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE