Trwa przebudowa dróg w powiecie radomszczańskim

Trwa przebudowa dróg w powiecie radomszczańskim Fot. Starostwo Powiatowe

Przebudowa mostu w Rudzie i budowa systemu odwodnienia drogi w Radziechowicach Drugich – te prace już trwają. Kolejne inwestycje w ramach modernizacji dróg w powiecie radomszczańskim rozpoczną się w drugiej połowie października.

Pogodna jesień sprzyja pracom na drogach. Gotowy, po modernizacji, jest już odcinek drogi powiatowej we wsi Dziepółć. Realizacja tego zadania kosztowała 362 668 zł, 50 proc. tego zadania sfinansowała Gmina Radomsko (wsparcie finansowe w wysokości 181 334 zł).

Od kilku dni trwa przebudowa mostu w Rudzie (gm. Gidle). To jeden z najdłuższych tego typu obiektów na drogach powiatowych (47,5 m). Stanowi część drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką nr 784 (Radomsko – Św. Anna) z drogą krajową nr 91 (Radomsko - Częstochowa).

Stan techniczny obiektu zbudowanego nad kanałem rzeki Warty był zły, po latach eksploatacji zniszczeniu uległy części izolacji płyty, elementów nośnych, balustrady. Remont i wzmocnienie konstrukcji jest tym bardziej konieczne, że most znajdujący się na terenie zalewowym bywał w ostatnich latach nie raz podtapiany.

- Robotnicy rozebrali już część wysłużonych elementów mostu. - W ramach prac przewidziano wykonanie nowej płyty i izolacji, naprawę przyczółków i spodu przęsła, wykonanie płyt przejściowych, kap żelbetowych, nowej nawierzchni bitumicznej, montaż desek gzymsowych i barier, umocnienie skarp i stożków nasypowych – wylicza Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Koszt inwestycji jest wyższy niż pierwotnie szacowano, wynosi 1 532 548 zł. Powiat pozyskał na to zadanie dotację, 572 396 zł, z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Wniosek o dofinansowanie inwestycji przygotowali pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Przebudowa mostu wiąże się z całkowitym zamknięciem dla ruchu (w tym miejscu) drogi powiatowej nr 3901E. Do końca listopada kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i korzystać z wyznaczonych objazdów.

Do końca października powinny się zakończyć prace przy budowie systemu odwadniającego drogę powiatową w miejscowości Radziechowice Drugie. To inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców, którzy po każdym deszczu musieli pokonywać rozlewiska pojawiające się na jezdni.

- Dzięki porozumieniu z jednym z mieszkańców udało się przez jego nieruchomość przeprowadzić nowo wybudowany kanał odprowadzający nadmiar wody do kanału odwadniającego - tłumaczy Aleksander Broszkowski. Koszt inwestycji to 169 602 zł.

W planach są kolejne prace przy modernizacji powiatowych dróg. Jeszcze tej jesieni przebudowane zostaną: kolejny odcinek drogi powiatowej w miejscowości Piskorzeniec (dofinans. z gm. Przedbórz - 100.000 zł) oraz droga pow. nr 3907E odc. Pągów-Sady.

Więcej o:
remomt dróg w powiecie drogi radomsko powiat radomszczański remont dróg powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE