Szlachetna Paczka w Radomsku. Darczyńcy i wolontariusze spisują się na medal

Wszystkie rodziny mają swoich Darczyńców i otrzymają pomoc! To prawdziwy Weekend Cudów! Także w Radomsku w sobotę i niedzielę paczki będą trafiać do rodzin oczekujących pomocy. Magazyn Szlachetnej Paczki zlokalizowano w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

W magazynie Szlachetnej Paczki w Radomsku, drzwi się nie zamykają darczyńcy dowożą spakowane dla rodzin prezenty a wolontariusze je odbierają i rozwożą. W tej edycji akcji w Radomsku obdarowanych zostanie 28 rodzin, wolontariusze prace mają rozłożoną na dwa dni 12 i 13 grudnia 2020 r.

- Dzisiaj na finale jest fantastyczna atmosfera, darczyńcy dostarczają nam paczki, my je ładujemy na kolejne auta i jedziemy do rodzin, tych mamy 28 a wśród darczyńców są i szkoły i firmy i osoby prywatne. Rodziny potrzebują jednak najbardziej żywności i chemii gospodarczej. Dużo rodzin dostało też opał – komentuje Kamil Głąb, lider Szlachetnej Paczki w Radomsku.

Szlachetna Paczka to tzw. Mądra Pomoc, nie chodzi o to by raz do roku stać się Mikołajem i rozdać prezenty, w tej akcji ideą jest to by poprzez otrzymanie Paczki od darczyńcy zmienił się los rodziny, by będzie temu co w paczce jest mogła zacząć żyć lepiej.

- My te rodziny odwiedzamy po całym finale, ale nie po to by kontrolować, ale by porozmawiać o problemach. Nasza Szlachetna Paczka sprawia, że taka rodzina, która otrzymała wsparcie na następny rok sama stara się wraz ze znajomymi pomóc innym i kompletuje paczkę – dodaje Beata Turek, wieloletnia już wolontariuszka Paczki.

Jutro wolontariusze także ruszą obdarowywać paczkami.

Więcej o:
szlachetna paczka radomsko radomsko 2020 szlachetna paczka szlachetna paczka 2020 radomsko radomsko 2020 paczka madra pomoc wolontariusze radomsko 2020 elektryk szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE