Stara trybuna na miejskim stadionie przestanie istnieć

Stara trybuna na miejskim stadionie przestanie istnieć Fot. Wysłużona trybuna na stadionie w Radomsku

Wysłużona trybuna na miejskim stadionie, ta od strony ul. Pajdaka, zostanie wyburzona. Lata swojej świetności ma już za sobą. W jej miejsce ma powstać nowa na 1000 miejsc z zadaszeniem.

Budowa nowej trybuny będzie możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto Radomsko dotacji na „Rewitalizację w kulturze i sporcie”. Magistrat na ten cel pozyskał wstępną promesę na 26 mln zł. Wkład własny to kwota 2,9 mln zł. Za te pieniądze, w ramach rewitalizacji przewiduje się także przywrócenie funkcji kinoteatru zabytkowemu obiektowi „Kinema”. Przebudowany zostanie również nieużytkowany budynek pływalni miejskiej na budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz planowane jest budowa nowej trybuny.

Miasto w ubiegłym roku podpisało umowę z firmą MIKADO z Radomska na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy trybuny na terenie stadionu miejskiego przy ul. Brzeźnickiej 26 w Radomsku z terminem wykonania do 31 stycznia.

- Zakres zamówienia obejmuje opracowanie opinii technicznej, Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz szacunkowego zestawienia kosztów realizacji inwestycji dotyczącej rozbiórki starej i budowy nowej trybuny wzdłuż ul. Pajdaka - mówi naszemu portalowi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Podpisana została także umowa z firmą Kowalczyk Architekci z Łodzi na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. „Remont budynku kinoteatru Kinema w Radomsku” z terminem wykonania do dnia: 29.02.2024 r.

Na początku grudnia 2023 r. miasto zawarło umowę z firmą „Usługi w budownictwie” Jadwiga Ziemba na wykonanie dokumentacji projektowej na zmianę sposobu użytkowania, rozbudowę i przebudowę budynku pływalni miejskiej na budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi w Radomsku. Termin jej wykonania to 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ile pieniędzy będzie przeznaczone na poszczególne inwestycje? Koszty te będą wynikały z opracowań Programu Funkcjonalno-Użytkowego a łączna suma zawarta w promesie na trzy zadania wynosi wspomniane na początku artykułu 26 mln zł.

Zadanie „Rewitalizacja w kulturze i sporcie” ma zakończyć się do 31.12.2027 r

Czytaj też: Magistrat precyzuje: nowa trybuna na miejskim stadionie „na co najmniej 1000 miejsc”

Więcej o:
stadion trybuna rewitalizacja dotacja sport
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE