Magistrat precyzuje: nowa trybuna na miejskim stadionie „na co najmniej 1000 miejsc”

Magistrat precyzuje: nowa trybuna na miejskim stadionie „na co najmniej 1000 miejsc” Fot. Kadr ze spotkania RKS Radomsko. Fot. Jacek Paszewski

Nasz poniedziałkowy artykuł „Stara trybuna na miejskim stadionie przestanie istnieć” wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych czytelników, a pod postem na Facebooku pojawiło się do tej pory kilkadziesiąt komentarzy. W wtorek 16 stycznia otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Radomsku dodatkowe informacje o planowanej nowej trybunie głównej na miejskim stadionie przy ul. Brzeźnickiej.

Komentarzy czytelników z naszego Facebooka nie będziemy tutaj przytaczać, bo wszystkie można przeczytać klikając W TYM MIEJSCU.

Wracając do sprawy planowanej nowej trybuny (tej od strony ul. Pajdaka). Jej budowa będzie możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto Radomsko dotacji na „Rewitalizację w kulturze i sporcie”. W skład tego zadania wchodzi jeszcze remont „Kienemy” oraz przebudowa nieużytkowanego budynku pływalni miejskiej na budynek sali gimnastycznej. Miasto na te trzy zadania pozyskało dotację w wysokości 26 mln zł.

W ramach projektu zaplanowano kompleksowy remont historycznego wspomnianego już budynku „Kienemy”. Firma Kowalczyk Architekci z Łodzi pracuje nad Programem Funkcjonalno-Użytkowym, który ma być gotowy z końcem lutego. W założeniu jest przywrócenie dawnej funkcji kinoteatru, jako filii Miejskiego Domu Kultury.

W naszym artykule „Stara trybuna na miejskim stadionie przestanie istnieć” podaliśmy informację, że po wyburzeniu dotychczasowej, nowa trybuna ma być zadaszona i ma mieć 1000 miejsc. Do naszej redakcji Urząd Miasta za pośrednictwem Wydziału Informacji i Promocji przesłał dodatkowe komunikaty o nowej trybunie.

- Stadion Miejski przy Brzeźnickiej również przejdzie znaczną metamorfozę. Zespół MIKADO z Radomska opracowuje Program Funkcjonalno-Użytkowy dla budowy nowoczesnej trybuny. Planowana jest rozbiórka istniejącej z uwagi na jej zły stan techniczny i zastąpienie jej nowym obiektem zadaszonym, oferującym co najmniej tysiąc miejsc siedzących z centralnym wejściem na murawę. Przewidywane są dalsze etapy rozbudowy trybuny o kolejne miejsca dla kibiców. Żelbetowa jej konstrukcja pozwoli również w przyszłości na stworzenie nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego - przekazała nam Karolina Turowska z UM w Radomsku.

Nastepnym punktem rewitalizacji jest przebudowa starej pływalni na wielofunkcyjną salę sportową. Firma „Usługi Budowlane” Jadwiga Ziemba pracuje nad dokumentacją projektową, która będzie gotowa do końca maja i pozwoli na przekształcenie budynku pływalni w nowoczesną salę gimnastyczną. Koncepcja przewiduje możliwość uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych. Będzie można w niej trenować gry zespołowe, jak siatkówka i koszykówka, a także sporty walki, zapasy czy boks z możliwością rozgrywania zawodów. Powstanie nowa sauna sucha z niecką z zimną wodą. Odnowiona i rozbudowana zostanie także istniejąca siłownia, a na piętrze powstanie duża sala crossfit. Ponadto wyremontowany zostanie hol, szatnie oraz magazyny na sprzęt sportowy. Planowane zmiany mają na celu stworzenie atrakcyjnego miejsca dla wielu form aktywności fizycznej.

Termin realizacji wszystkich zadań projektu „Rewitalizację w kulturze i sporcie” to 2027 rok.

Więcej o:
stadion trybuna rewitalizacja dotacja sport
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE