St. chor. sztab. Paweł Kałdoński: 4 560 zł to pensja szeregowego zawodowego żołnierza w WOT

St. chor. sztab. Paweł Kałdoński: 4 560 zł to pensja szeregowego zawodowego żołnierza w WOT Fot. M. Kołaczkowski

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rozwija się. Niedawno utworzona została jej trzecia jednostka - 93. Batalion Lekkiej Piechoty w Łasku. Do tej pory funkcjonowały dwa bataliony 91. w Zgierzu i 92. w Kutnie. Trzeci batalion jest w trakcie formowania. Niedawno odbyła się przysięga, po której część żołnierzy zasili już nową jednostkę.

- To propozycja dla ludzi, którzy wiążą poważne plany z wojskiem, ale na co dzień nie mogą tej misji pełnić. Mają dobrą pracę, ale chcą te zajęcia połączyć. Oprócz żołnierzy zawodowych mamy ochotników. W szeregach WOT służą osoby najróżniejszych profesji. Są np. lekarze, prawnicy, wykładowcy akademiccy, studenci czy mechanicy, którzy pełnią terytorialna służbę wojskową - tłumaczy major Przemysław Kornacki p.o. dowódcy 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku.

Do WOT może się zgłosić każdy Polak w wieku od 18 do 63 lat. musi to być osoba niekarana. Żeby wstąpić do wojska, najlepiej skontaktować się z rekruterem przydzielonym do konkretnego powiatu. W powiecie radomszczańskim jest nim Paweł Kałdoński. A ile można zarobić będąc żołnierzem?

- To nie jest tajemnicą. Te wskaźniki można zapoznać w Internecie. Dzisiaj pensja szeregowego zawodowego żołnierza wynosi 4 560 złotych brutto – wyjaśnia st. chor. sztab. Paweł Kałdoński.

Rozmowa z majorem Przemysławem Kornackim p.o. dowódcy 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku oraz st. chor. sztab Pawełem Kałdońskim w poniedziałek 25 lipca o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk paweł kałdoński przemysław kornacki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE