Paweł Kałdoński rekrutuje do wojska

Fot. WOT

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej poszerza szeregi. Rozpoczęło się formowanie 93. batalionu lekkiej piechoty w Łasku.

Trwa formowanie trzeciego batalionu wchodzącego w skład 9. ŁBOT. Jego szeregi zasilą terytorialsi, którzy służą już w 91 i 92 batalionie lekkiej piechoty i złożą wniosek o przeniesienie do nowego batalionu a także nowi ochotnicy, którzy zgłoszą chęć służby w łaskim batalionie.

Terytorialność jest wpisana w nazwę formacji i oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – dlatego żołnierze WOT służą i szkolą się blisko swojego miejsca zamieszkania. Do stałego rejonu odpowiedzialności (SRO) 93blp będą należały powiaty: sieradzki, zduńskowolski, łaski, wieruszowski, wieluński, pajęczański, bełchatowski i radomszczański.

Najbliższe szkolenie podstawowe dla nowych ochotników odbędzie się 2 września, a wyrównawcze (dla osób będących już po przeszkoleniu wojskowym) 10 września br.

Aby dołączyć do 9. ŁBOT – skontaktuj się z żołnierzem – rekruterem, który pomoże w złożeniu wniosku do terytorialnej służby wojskowej – st. chor. sztab. Paweł Kałdoński tel. 506 343 734 lub wejdź na stronę: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ - i znajdź kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wot paweł kałdoński wojsko polskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE