Skrzyżowanie Krakowska/ Piastowska/ Brzeźnicka otwarte

W sobotę, 15 grudnia ze skrzyżowania ulic Piastowska, Krakowska i Brzeźnicka zniknęły barierki z zakazem wjazdu. Droga została oddana do użytkowania.

Remont skrzyżowania dróg krajowych wraz z rondem trwał 10 miesięcy. A koszt tej inwestycji wyniósł 15,4 mln zł. Wprowadzono ulepszenia w postaci dodatkowych pasów na ulicy Krakowskiej, dzięki którym zwiększy się przepustowość przejazdu. Na skrzyżowaniu w pełni przebudowano ciepłociąg, wodociąg, gazociąg, wszystkie kanalizacje, sieci energetyczne. Drogą mogą przejeżdżać każde dopuszczone do ruchu pojazdy.

- Od podpisania umowy minął równy rok i można powiedzieć, że jest to bardzo krótki czas, jak na tego typu przedsięwzięcie. Podczas prac napotkaliśmy na bardzo dużo nieprzewidzianych okoliczności. M.in. na pozostałości z poprzednich epok, jak bunkry, stare kanalizacje, więc to nieco utrudniało prace. Również przebudowaliśmy bardzo sporo sieci, jak gazową, ciepłowniczą, wodnokanalizacyjną, telekomunikacyjną. I to powodowało, że taki czasu był potrzebny do zrealizowania tego zadania
- mówił Marek Torzyński, zastępca dyrektora ds. technicznych w łódzkim oddziale GDDKiA.

Drogę poprzez włączenie sygnalizacji świetlnej, oficjalnie uruchomili prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora oraz poseł Anna Milczanowska. Po otwarciu inwestorzy i wykonawcy, wraz  z władzami Radomska udali się do MDKCafe na poczęstunek.

Więcej o:
skrzyżowani radomsko dk 42 dk 91
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE