Projekt „Wakacje z wojskiem”

Projekt „Wakacje z wojskiem” Fot. DWOT

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Za 27 dni szkolenia każdy uczestnik otrzyma do 6 tys. zł.

Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Zgłoszenia przyjmowane są przez Internet oraz osobiście poprzez złożenie wniosku w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tomaszowie  Mazowieckim.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

Zaplanowano 3 turnusy - po 27 dni każdy:
- 10.06-6.07
- 15.07-10.08
- 19.08-14.09

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść portal zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu lub zgłosić się do każdego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tomaszowie  Mazowieckim.

Projekt „Wakacje z wojskiem” jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego, mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Jego głównym obszarem zainteresowania jest młodzież szkolno-studencka w wieku od 18 do 35 lat.

Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w ternie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd. To także do 6 tys. zł uposażenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej.

Więcej o:
wot wojsko polskie szkolenie kurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE