Powiatowi radni wybiorą kolejnego Członka Zarządu oraz ustalą wysokość diet

Powiatowi radni wybiorą kolejnego Członka Zarządu oraz ustalą wysokość diet Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W środę, 30 czerwca 2021 r. odbędzie się sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego. W porządku obrad znalazł się m.in. punkt dotyczący udzielenia Zarządowi Powiatu Radomszczańskiego absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r. To jednak nie jedyna ważna uchwała, jaką podejmą radni.

Podczas sesji radni wybiorą również piątego Członka Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Według zapewnień, ma to być członek nieetatowy, a społeczny. Jego stanowisko ma nie być dodatkowym wydatkiem dla starostwa i ma nie tworzyć kosztów. Taka osoba ma pobierać jedynie dietę podwyższoną. Wnioskodawcami powołania piątego członka zarządu byli radni z Prawa i Sprawiedliwości.

Rada podejmie również uchwałę w sprawie ustalenia diet dla radnych oraz powoła nowego Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu Radomszczańskiego. Dotychczasowy przewodniczący Janusz Czapla złożył rezygnację.

Rada przyjmie też zmiany w statucie Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. Zakładają one likwidację filii PUP w Przedborzu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański rada powiatu radomszczańskiego starostwo radomsko sesja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE