Poseł Anna Milczanowska spotkała się z przedsiębiorcami z ul. Żeromskiego w Radomsku

Poseł Anna Milczanowska spotkała się z przedsiębiorcami z ul. Żeromskiego w Radomsku Fot. UM Radomsko

Przedsiębiorcy oraz mieszkańcy ul. Żeromskiego w Radomsku spotkali się z poseł Anną Milczanowską. Domagają się zmian w projekcie przebudowy ulicy. Proszą parlamentarzystkę o pomoc.

Przedsiębiorcy skarżą się przede wszystkim na brak w projekcie przebudowy ulicy parkingów. Podkreślają, że brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych doprowadzi do upadku firm. Dlaczego? Bo klienci wybiorą sklepy i punkty usługowe, w pobliżu których będą mogli zaparkować samochód. Problemu – ich zdaniem nie rozwiąże parking, który powstanie w rejonie ul. Reymonta i al. Jana Pawła II. Brak miejsc parkingowych przy ul. Żeromskiego, będzie też – według przedsiębiorców, stanowił problem przy dostawach towaru.

Kolejnym postulatem mieszkańców ul. Żeromskiego jest podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej. Zauważają, że kompleksowa przebudowa ulicy jest doskonałą okazją do realizacji tego typu inwestycji.

Swoje postulaty przedsiębiorcy i mieszkańcy ul. Żeromskiego przedstawili poseł Annie Milczanowskiej (PiS). Parlamentarzystka obiecała, że spotka się z prezydentem Radomska, Jarosławem Ferencem i spróbuje nakłonić go do wprowadzenia zmian w koncepcji przebudowy ul. Żeromskiego. Jednym z pomysłów może być dopuszczenie możliwości parkowania na ulicy przez określony czas.

Zobacz także: Hubert Antoński chce zmian w planie rewitalizacji ul. Żeromskiego. I zbiera podpisy mieszkańców

Przypomnijmy. Inwestycja zakłada wykonanie chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, dostawę i montaż dwóch nowych wiat autobusowych, wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wraz z montażem i stawianiem słupów oświetleniowych oraz opraw oświetleniowych, rozbiórkę i budowę sieci wodociągowej, wycinkę kolidujących drzew i krzewów (z wyjątkiem topoli berlińskiej), wykonanie nasadzeń zgodnych z projektem zieleni, wykonanie nawodnienia oraz montaż obiektów małej architektury (kosze, ławki, donice).

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą inwestycji. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace. Planowany termin zakończenia zadania to wrzesień 2022 r.

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ok. 750 tys zł.

Więcej o:
radomsko ulica żeromskiego przebudowa rewitalizacja spotkanie przedsiębiorcy poseł anna milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE