Ponad 400 tys. szczepień przeciwko COVID-19 w woj. łódzkim

Ponad 400 tys. szczepień przeciwko COVID-19 w woj. łódzkim

W naszym województwie wykonano już ponad 400 tys. szczepień przeciw COVID-19.

W związku ze zbliżającymi się dużymi dostawami szczepionki do naszego kraju, przewiduje się uruchomienie minimum 48 nowych punktów masowych szczepień na terenie województwa łódzkiego.

W tej chwili trwa organizacja tych punktów, będą to punkty tworzone przez samorządy woj. łódzkiego. Będą co najmniej dwa punkty masowych szczepień w każdym powiacie. Jeśli chodzi o miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców, to będą to punkty, które dziennie będą wykonywały co najmniej 200 szczepień.

Natomiast w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców te punkty będą wykonywały minimum 500 szczepień dziennie. 

- W aktualnym miesiącu spodziewamy się zapisów kolejnych grup wiekowych, dlatego realizacja narodowego programu szczepień jest dość elastycznym procesem. Będziemy rejestrować, a następnie szczepić osoby zgodnie z grupą wiekową. 12.04 – osoby ur. w roku 1962, w kolejnych dniach kolejne osoby aż do 24.04, kiedy będą mogły rejestrować się osoby ur. W 1973 roku. Kolejne dni kwietnia i maja to zapisy dla następnych roczników – poinformowała pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik – Gęsiak.

Dodała też, że dni przydzielone danym rocznikom są tylko okienkami umożliwiającymi zapisanie się, natomiast każda z tych osób będzie miała możliwość zapisania się każdego dnia w miarę dostępnych terminów. Terminy będą zwiększane jeszcze w tym miesiącu, tak aby zakończyć etap 0 i etap 1, które nadal trwają.

W naszym regionie uruchomione zostaną także punkty szczepień drive thru.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE