Policjanci podsumowali akcję „Bezpieczny powiat radomszczański”. Ile wykroczeń odnotowano?

Policjanci podsumowali akcję „Bezpieczny powiat radomszczański”. Ile wykroczeń odnotowano? Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy mundurowi wspomagani przez policjantów z ościennych komend zorganizowali działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny powiat radomszczański”. Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń do pomiaru prędkość pojazdów, w działaniach brał również bezzałogowy statek powietrzny. Głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

12 sierpnia 2023 roku z inicjatywy policjantów z radomszczańskiej komendy przeprowadzono działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczny powiat radomszczański”. W prowadzonej akcji mundurowych z Radomska, wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz z ościennych komend: Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Wielunia.

- Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu radomszczańskiego, zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów, a w szczególności przekraczających dopuszczalną prędkość. Pod lupą mundurowych były również zachowania kierujących w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był również stan trzeźwości kierowców. Ponadto, policjanci bacznie przyglądali się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania miały charakter zarówno dynamiczny jak i statyczny. W akcji wykorzystany został również bezzałogowy statek powietrzny. Mundurowi dzięki zamontowanej w dronie kamerze mogli z powietrza dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku wystąpienia sytuacji łamania prawa. Dron najpierw nagrywał wykroczenia drogowe, po czym informacje przekazywane były do naziemnych patroli, które następnie reagowały na popełniane wykroczenia drogowe – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Działania zakończone zostały wieczorem. Podczas całodniowej akcji policjanci odnotowali 135 wykroczeń, w tym 83 przypadków dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi łączenie nałożyli 98 mandatów karnych, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja bezpieczny powiat radomszczański prewencja podsumowanie akcji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE