Podwórko placówki „Kamil” w Strzałkowie zamieniło się w galerię sztuki

Podwórko placówki „Kamil” w Strzałkowie zamieniło się w galerię sztuki Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W galerię sztuki zamieniło się podwórko Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie. Podczas plenerowego wernisażu prace przyszłych fotografików podziwiali m.in. Małgorzata Lewandowska - wicestarosta powiatu radomszczańskiego, Fabian Zagórowicz - Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego i Monika Malcher - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku.

Wernisaż to efekt trwających prawie 4 miesiące warsztatów fotograficznych, podczas których młodzi podopieczni placówki pod okiem profesjonalistów z Fundacji „foto POZYTYW” poznawali tajniki fotografii. Ogrodowa zieleń stała się doskonałym tłem do prezentacji zdjęć przyrodniczych czy krajobrazowych. Na młodych artystów czekały też inne wyzwania: portret eksponujący emocje fotografia „podwodna” czy „lewitująca” sesja.

Jak przystało na profesjonalny wernisaż nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego wspólnie przez podopiecznych i wychowawców. A na koniec zaproszeni goście mogli wykazać się talentem artystycznym, malując na folii.

Więcej o:
powiat radomszczański placówka kamil wystawa galeria starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE