Piotrków Tryb: na ul. Wojska Polskiego asfalt czeka na pasy

Piotrków Tryb: na ul. Wojska Polskiego asfalt czeka na pasy Fot. UM Piotrków Tryb.

Na remontowanym odcinku ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim drogowcy ułożyli już wszystkie warstwy asfaltu. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Dobiega końca najważniejsza tegoroczna inwestycja drogowa w Piotrkowie Trybunalskim – przebudowa ul. Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Pierwsza część remontowanego fragmentu, od wiaduktu kolejowego do ronda przy ul. Polnej oddana została na początku lipca.

Przez ostatnie miesiące prace toczyły się na odcinku od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej, gdzie wymieniono instalacje podziemne, po czym ułożono krawężniki i podbudowę pod drogę. Brukarze wykonali nowe chodniki oraz zatokę autobusową.

- W ubiegłym tygodniu wylaliśmy ostatnią warstwę asfaltu. Teraz masa bitumiczna musi odparować i za kilka dni będziemy mogli malować oznakowanie poziome. Równocześnie trwają ostatnie prace brukarskie i porządkowe – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów dodając, że inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się jeszcze w tym miesiącu.

Od lipca ruch samochodów osobowych oraz autobusów MZK odbywa się poprzez nowo wybudowane rondo i udrożnioną tzw. „starą” Łódzką. Równocześnie wprowadzono całkowity zakaz parkowania na ul. Polnej oraz „starej” Łódzkiej.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica wojska polskiego remont przebudowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE