6 i 7 lipca będzie gorąco na niebie nad Piotrkowem

6 i 7 lipca będzie gorąco na niebie nad Piotrkowem Fot. ilustracyjne/pixaby.com

Festiwal lotniczy w Piotrkowie Trybunalskim ma już swoją historię. W tym roku będzie to już XII edycja Fly Fest.

- Pokazy lotnicze zaczęliśmy organizować w 100-lecie lotniska w roku 2013. I tak przez minione lata dostarczamy widzom z całej Polski lotniczych wrażeń, staliśmy się już rozpoznawalną marką na mapie europejskich pokazów lotniczych, jesteśmy pokazywani w kalendarzach wydarzeń tego typu, a piloci i gwiazdy lotniczych pokazów chcą u nas latać komentuje - Marcin Pampuch, dyrektor pokazów lotniczych Fly Fest.

Jedną z największych atrakcji w tym roku będzie w wykonaniu Scandinavian Airshow polegające na spacerze po skrzydłach lecącego samolotu dwóch pięknych kobiet SkyCats, to jedna z największych obecnie atrakcji pokazowych na świecie. Z polskich gwiazd znanych na całym świecie pokaże się Łukasz Czepiela na samolocie CarbonCub, który wylądował już na molo w Sopocie, na największym wieżowcu w Dubaju, a ostatnio na stadionie we Wrocławiu. Przylecą tradycyjnie piloci akrobacyjni z grupy ORLEN Żelazny oraz piloci ze Słowacji, którzy zaprezentują bitwę powietrzną. Będą też samoloty odrzutowe Polskich Sił Powietrznych FA 50.

- Warto nas odwiedzić 6 i 7 lipca. Na płycie lotniska na całe rodziny czekać będzie także wesołe miasteczko i mnóstwo foodtrucków oraz stoisk z gadżetami i lotniczymi Jesteśmy też jednym z nielicznych organizatorów pokazów w Polsce, który nie biletuje tego wydarzenia. Do nas na teren pokazów wchodzi się za darmo - zaprasza Marcin Pampuch.

Więcej o:
pokazy samolot piotrków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE