Piotrków Tryb.: boiska na „jedenastce” szybciej niż zakładano

Piotrków Tryb.: boiska na „jedenastce” szybciej niż zakładano Fot. UM Piotrków Tryb.

Kolejna placówka oświatowa w Piotrkowie Trybunalskim bogaci się o atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11.

W skład nowego kompleksu wchodzą dwa boiska ogrodzone piłkochwytami, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy.

Prace rozpoczęły się od wykonania drenażu wokół szkoły oraz budowy kanalizacji deszczowej w ul. Szmidta. Następnie ekipa budowlana przeniosła się na dziedziniec placówki. W tym miejscu zerwano dotychczasową nawierzchnię i wykonano nowe boiska oraz plac sportowo-rekreacyjny.

Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną.

- Trawa jest już posiana. Teraz musimy czekać, aby mogła spokojnie urosnąć – relacjonuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów dodając, że gotowe jest już boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę.

- Jego nawierzchnia została wykonana z poliuretanu, czyli gumowej nawierzchni chroniącej przed skutkami ewentualnych upadków – wyjaśnia.

Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a powstałymi boiskami urządzony zostanie plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład wejdzie: strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego.

- Ta część inwestycji również jest na finiszu. Wykonawcy czekają na maty plastyczne z grami dla dzieci, które będą układane kostce betonowej – mówi dyrektor Majczyna.

Do dyspozycji dzieci na placu rekreacyjnym będą gry logiczne: „Chińczyk”, „Twister z planszą”, „Szachy, warcaby” oraz gry matematyczno-edukacyjne: „Tablica: węże i drabiny”, „Ślimak alfabet”, „Ślimak matematyczny” i „Klasy”.

Przy nowym kompleksie ustawiono już także ławki oraz kosze na śmieci.

Zgodnie z umową termin zakończenia inwestycji przypada w październiku. Jednak zaawansowanie prac daje powody by sądzić, iż z uroków kompleksu dzieci będą korzystały nieco wcześniej.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków szkoła podstawowa nr 11 boisko inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE