Pewne zwycięstwo RKS Radomsko z Orkanem Buczek

W sobotnim (13 kwietnia) spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej RKS Radomsko pokonał przed własną publicznością Orkana Buczek 2:0 (0:0).

Trener Sławomir Majak od pierwszej minuty w bramce gospodarzy postawił na Daniela Niźnika. W spotkaniu z Orkanem nie zagrał Juliusz Molis, który doznał wcześniej drobnego urazu. Sztab szkoleniowy nie ryzykował zdrowia zawodnika, gdyż za tydzień RKS gra najważniejszy mecz tej wiosny z liderem Sokołem Aleksandrów Łódzki. Na ławce przyjezdnych zasiadł Łukasz Bocian. Zawodnik ten przez trzy sezony reprezentował RKS. Na placu gry pojawił się w 72. min.

Pierwsza połowa pod dyktando miejscowych. Jednak zawodnicy RKS nie potrafili przypieczętować przewagi zdobyciem bramki. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli dwie bramki żółto-niebieskich. Najpierw na listę strzelców wpisał się Vinicius w 63. min a poźniej Jeremiasz Góralczyk w 79. min. RKS zainkasował tym samym jakże cenne trzy punkty.

RKS Radomsko: D. Niźnik – O. Suda, J. Góralczyk, B. Trawiński, B. Machaj, F. Bednarski, W. Płaneta, Lucas, St. Domaniecki, Vinicius
Orkan Buczek: P. Wolański – J. Dregier, Ł. Matuszczyk, M. Lewandowski, Ł. Radowski, K. Mizera, P. Niciak, R. Dregier, G. Kowalski, Sz. Kulesza, P. Góreki

Wygrał też lider tabeli Sokół Aleksandrów Łódzki w Kutnie 3:0. Trzeci w tabeli Widzew II Łódź rozbił na wyjeździe Zryw Wygodę 5:0.

W tabeli na czele Sokół z 50 punktami, drugi jest RKS Radomsko 47, trzeci Widzew II Łódź 46.

20 kwietnia mecz z tych z kategorii o wszystko. RKS wyjeżdża na mecz do lidera Sokoła Aleksandrów.