Od wtorku pacjenci z COVID-19 będą leczeni na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Radomsku

Od wtorku pacjenci z COVID-19 będą leczeni na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Od wtorku, 13 października 2020 r. pacjenci zakażeni koronawirusem będą leczeni również na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Radomsku. To oznacza, że dzieci z powiatu radomszczańskiego, wymagające leczenia ambulatoryjnego będą kierowane do ościennych placówek medycznych.

Wyznaczenie dodatkowych łóżek w Szpitalu Powiatowym w Radomsku jest konieczne. Na terenie placówki – zgodnie z wytycznymi Urzędu Wojewódzkiego, muszą być dostępne 72 łóżka, z których mogą korzystać pacjenci z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Te, dostępne na Oddziale Chorób Płuc oraz Oddziale Zakaźnym są już w 100 procentach zajęte. Tymczasem sytuacja epidemiologiczna jest rozwojowa. Z każdym dniem przybywa pacjentów z terenu powiatu radomszczańskiego oraz sąsiednich powiatów zakażonych COVID-19, którzy wymagają leczenia ambulatoryjnego.

Dlatego Wojewoda Łódzki wydał zarządzenie, nakazujące dyrekcji Szpitala Powiatowego w Radomsku znalezienie dodatkowych miejsc dla pacjentów. Padło na Oddział Dziecięcy.

- Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał wniosek Wojewody Łódzkiego, dotyczący znalezienia dodatkowych miejsc dla pacjentów z koronawirusem. Decyzją dyrekcji placówki, wskazany został Oddział Dziecięcy. Znajdzie się tam miejsce dla 18 osób. Jeśli obecnie na oddziale hospitalizowani byli mali pacjenci, szpital jest zobowiązany do zapewnienia im dalszej opieki – powiedział redakcji portalu Radomsko24.pl wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko oddział dziecięcy koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE