Od 1 marca zniesienie większości obostrzeń epidemicznych

Od 1 marca zniesienie większości obostrzeń epidemicznych Fot. KPRM

Rząd znosu większość obostrzeń. Będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych: sklepach i środkach komunikacji. Koniec pracy zdalnej, urzędy wracają do normalnej pracy.

- Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach - tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski - powiedział premier Morawiecki, na konferencji w środę 23 lutego.

- Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania - dodał szef rządu.

Kwarantanna i izolacja pozostają w skróconym czasie.

- Będziemy stopniowo odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń – zapowiedział premier

Z informacji przekazanych w środę 23 lutego przez wiceszefa resortu zdrowia Waldemara Kraskę wynika, że ostatniej doby zanotowano 20 456 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wiceminister dodał, że zmarło 360 osób z COVID-19, a ok. 70 proc. z nich było niezaszczepionych. Kraska zaznaczył, że dzisiejsza liczba zakażeń to jest prawie 30 procent mniej niż to było tydzień wcześniej.

Więcej o:
koronowirus koronawirus radomsko obostrzenia zniesienie obostrzeń
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE