Nowoczesny oddział „covidowy” uruchomiono w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi

Nowoczesny oddział „covidowy” uruchomiono w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Ponad 2,7 mln zł rządowej dotacji otrzymał szpital im. Biegańskiego w Łodzi na modernizację oddziału dla pacjentów z COVID19. Całkowita wartość inwestycji, tj. prace projektowe i roboty budowlane, wyniosła 6,5 mln zł z czego pozostała kwota, tj. 3,75 mln zł została wyasygnowana ze środków Szpitala.

- Zgodnie ze zobowiązaniami, które na siebie przyjęliśmy, zarówno w tym roku jak i poprzednim przekierowaliśmy środki również rządowe do tego ważnego szpitala, aby jeszcze lepiej mógł wypełniać swoją misję. Dziś będziemy odbierać pawilon D, który już w przyszłym roku będzie mógł służyć mieszkańcom naszego województwa w leczeniu COVID19. Biorąc pod uwagę liczbę zachorowań, która niestety w naszym województwiestale jest wysoka, będzie ta inwestycja na pewno potrzebna. Warto wskazać, że druga część środków, są to inwestycje samego szpitala, czyli środki samorządu województwa, z którym współpraca jest kluczowa, dlatego, że samorząd województwa łódzkiego posiada najwięcej szpitali specjalistycznych na terenie całego województwa i dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie optymalnie i efektywnie realizować walkę z epidemią COVID19 – powiedział na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Oddział, w którym przygotowano 35 miejsc został dostosowany do leczenia pacjentów zakaźnych. Ma osobne węzły sanitarne, specjalistyczne śluzy oraz instalacje tlenową.

- Otwarcie tego oddziału jest kolejną cegiełką w walce z COVID19. Oddajemy do użytku oddział w którym nie ma rozwiązań tymczasowych, nie ma instalacji zastępczych, jest to nowocześnie przygotowany oddział do walki z wirusem i jako taki będzie z pewnością pomagał pacjentom. Epidemiologicznie jest to jedyny taki oddział w naszym województwie. Warto dodać, że projekt został zrealizowany w krótkim czasie czterech miesięcy, za co należą się słowa uznania dla pana dyrektora i jego ekipy – zaznaczył marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

- Chciałbym bardzo podziękować panu marszałkowi i panu wojewodzie za ogromne wsparcie. Jest to potężna inwestycja, która z pewnością będzie pomagała naszym pacjentom, zapewniając im komfortowe warunki przebywania w naszym szpitalu, ale przede wszystkim będzie to system, który zapewni bezpieczeństwo naszemu personelowi, który z pełnym zaangażowaniem od początku pandemii walczy z wirusem, pomaga pacjentom i niesie pomoc najlepiej jak potrafi – podkreślił Krzysztof Zarychta, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Dostosowana infrastruktura pawilonu D będzie służyła jako zaplecze do diagnozowania i leczenia chorób zakaźnych, które w ostatnim okresie czasu pokazały, że odpowiednie zabezpieczenia, zaplecze medyczne, możliwości diagnostyczne, możliwość stworzenia odpowiedniej bazy technicznej i sprzętowej to jedno z podstawowych narzędzi do działań w walce z chorobami  zakaźnymi – w tym COVID19.

Więcej o:
województwo łódzkie szpital biegańskiego łódź oddział covidowy koronawirus leczenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE