Na ul. Żeromskiego w Radomsku pojawiła się ekipa budowlana. Rusza przebudowa drogi

Na ul. Żeromskiego w Radomsku pojawiła się ekipa budowlana. Rusza przebudowa drogi Fot. W. Bojdo

Ponad dwa tygodnie później niż zapowiadano, rozpoczęła się przebudowa ul. Żeromskiego i ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do posesji przy ul. Reymonta 43 w Radomsku. W środę (9 marca 2022 r.) na terenie inwestycji pojawiła się ekipa budowlana. W pierwszej kolejności przystąpiła do wycinki kolidujących drzew i krzewów.

Inwestycja zakłada wykonanie chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, dostawę i montaż dwóch nowych wiat autobusowych, wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wraz z montażem i stawianiem słupów oświetleniowych oraz opraw oświetleniowych, rozbiórkę i budowę sieci wodociągowej, wycinkę kolidujących drzew i krzewów (z wyjątkiem topoli berlińskiej), wykonanie nasadzeń zgodnych z projektem zieleni, wykonanie nawodnienia oraz montaż obiektów małej architektury (kosze, ławki, donice).

Podczas prowadzonych prac będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy - zacznie obowiązywać w czwartek, 10 marca 2022 r.

Ul. Żeromskiego stanie się jednokierunkowa, a ruch przebiegać będzie na niej od skrzyżowania z ul. Reymonta do ul. Piłsudskiego (do ronda Niepodległej). Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Żeromskiego od strony ul. Piłsudskiego. Ruch na ul. Piłsudskiego na odcinku od ronda do Placu 3-Maja odbywać się będzie jak dotychczas.

Prace budowlane będą postępować od ronda Niepodległej w stronę ul. Reymonta. Zostanie zachowany ruch pieszy, a trasy autobusów komunikacji miejskiej pozostaną bez zmian.

Przyczyną opóźnienia w rozpoczęciu przebudowy ulicy Żeromskiego były – o czym poinformował wykonawca – problemy na rynku kruszyw.

Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2022 r.

Czytaj też: Tak po rewitalizacji będzie wyglądać ul. Żeromskiego w Radomsku

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ok. 750 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko ulica żeromskiego radomsko zmiana organizacji ruchu remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE