Tak po rewitalizacji będzie wyglądać ul. Żeromskiego w Radomsku

Tak po rewitalizacji będzie wyglądać ul. Żeromskiego w Radomsku Fot. wizualizacja - UM Radomsko

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji centrum Radomska. Tym razem przebudowana zostanie ul. Żeromskiego i ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do posesji przy ul. Reymonta 43. W ciągu najbliższych dwóch tygodni planowane jest przekazanie wykonawcy placu budowy, a termin zakończenia robót to wrzesień tego roku.

Radomszczański magistrat zaprezentował wizualizację inwestycji. Jak jednak wyjaśniają urzędnicy, na grafiki poglądowe trzeba wziąć drobną poprawkę - nie ma na nich uwzględnionej m.in. topoli berlińskiej, która zgodnie z zapowiedziami, pozostanie na swoim miejscu.

- Samotna topola zyska odrobinę towarzystwa i jeszcze w tym roku w jej najbliższym sąsiedztwie pojawi się szpaler klonów. Zazieleni się skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego - pojawią się kosodrzewiny, jałowce płożące, berberysy, hortensje (można je spotkać również na ul. Piłsudskiego przy PSP nr 2), trzcinniki i róże odmiany maraton, które już ozdabiają m.in. główną alejkę parku Świętojańskiego i znajdujące się tuż za rogiem ronda „Niepodległej” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Dwie odnogi wlotu w ul. Żeromskiego od strony ul. Piłsudskiego przedzielone zostaną barwnym zielnikiem. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne oraz elementy małej architektury. 

Inwestycja to pierwszy etap większej inwestycji, która w późniejszym terminie przewiduje przebudowę ul. Reymonta od skrzyżowania z ul. Żeromskiego, aż do mostka kolejowego.

Więcej o:
radomsko rewitalizacja przebudowa ulica żeromskiego ulica reymonta wizualizacja inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE