Łukasz Więcek wygrał proces wyborczy w pierwszej instancji. Zaapelował do prezydenta Ferenca o pozytywną kampanię. Czy będzie apelacja?

Fot. Wojciech Bojdo

Kandydat na prezydenta Radomska – Łukasz Więcek wygrał w pierwszej instancji proces wyborczy, jaki wytoczył osobie związanej ze środowiskiem stowarzyszenia „Razem dla Radomska”, z którego startuje w wyborach ubiegający się o reelekcję prezydent Jarosław Ferenc.

Proces dotyczył komentarza Agnieszki T., która startowała do Rady Powiatu Radomszczańskiego z list RdR, zamieszczonego pod postem na profilu facebookowym Gazety Radomszczańskiej. Agnieszka T. napisała – powołując się na „fejkowy” profil FB, że Łukasz Więcek, jako dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku załatwił sobie i swojej żonie dotację w kwocie 1 mln złotych.

O wygraniu procesu poinformował podczas konferencji prasowej mecenas Michał Spólnicki, pełnomocnik Łukasza Więcka.

- Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się posiedzenie sądu, którego przedmiotem było rozpoznanie wniosku kandydata na prezydenta Radomska – Łukasza Więcka. Wniosek dotyczył rozpatrzenia zarzutów, jakie Łukasz Więcek postawił wobec jednej z kandydatek do Rady Powiatu, wystawionej przez Komitet Wyborczy stowarzyszenia „Razem dla Radomska”. Zarzuty te dotyczyły nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych na profilu społecznościowym Facebook. Sąd uwzględnił żądanie dotyczące zaniechania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Nakazał też uczestniczce postępowania przeproszenie Łukasza Więcka – mówi mecenas Michał Spólnicki, pełnomocnik Łukasza Więcka.

Przeprosiny mają zostać opublikowane na stronie internetowej Gazety Radomszczańskiej. Agnieszka T. ma również wpłacić 1 tys. złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyrok nie jest prawomocny. Jeśli pozwana się od niego odwoła, sprawę będzie rozpatrywał Sąd Apelacyjny w Łodzi.

Łukasz Więcek zaapelował do swojego kontrkandydata – Jarosława Ferenca

- Mamy jeszcze tylko trzy dni kampanii. Apeluję do środowiska mojego kontrkandydata oraz do niego samego o pozytywną kampanię. To jest bardzo ważne, żeby nie dać się ponieść emocjom, żeby spierać się w sposób merytoryczny. Powinniśmy dokończyć kampanię w sposób zgodny ze standardami. Apeluję o to do wszystkich osób, które są skupione wokół prezydenta. My ze swojej strony na pewno będziemy w taki sposób działać. Apeluję również do mieszkańców, aby nie wierzyli w informacje, które pojawiają się na „fejkowych” kontach na facebooku – podkreśla Łukasz Więcek, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Radomska.

Przypomnijmy. Druga tura wyborów na prezydenta Radomska odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. Łukasz Więcek zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję Jarosławem Ferencem (RdR, z poparciem PiS).

W pierwszej turze wyborów większą liczbę głosów uzyskał Łukasz Więcek.

AKTUALIZACJA: Jak się dowiedział portal Radomsko24.pl, strona pozwana analizuje wyrok sądu pierwszej instancji. Rozważa złożenie apelacji. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko wybory wybory samorządowe łukasz więcek proces wyborczy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE