Łódzkie szczepi się w majówkę

Łódzkie szczepi się w majówkę Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Podczas piątkowej (30 kwietnia) konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zapraszał wszystkich, którzy zamierzają spędzać aktywnie najbliższe dni, by skierowali swoje kroki do parku im. marszałka Piłsudskiego w Łodzi. Będzie można zasięgnąć informacji o programie szczepień, o szczepionkach, porozmawiać z osobami wykonującymi szczepienia i co najważniejsze – zaszczepić się.

- Podstawiony przez rząd kontener ustawiliśmy w parku na Zdrowiu. Mówimy: zaszczep się dla swojego zdrowia na Zdrowiu – poinformował wojewoda.

Osoby, które mają wystawione e-skierowania, czyli: 1 i 2 maja - osoby w wieku 36 lat i starsze mogą przyjść „z ulicy” i zaszczepić się, po uprzednim zakwalifikowaniu przez lekarza. 3 maja będą to osoby osoby w wieku 34 lat i starsze. Zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

- Jesteśmy przygotowani na minimum 500 szczepień dziennie, ale jeżeli tylko zainteresowanie będzie większe to zwiększymy tę pulę – podkreślił wojewoda.

- Otrzymujemy mnóstwo telefonów od osób, które chcą się zaszczepić, ponieważ jest to przede wszystkim wygodne. Szczepionka Johnson & Johnson jest szczepionką, oprócz tego, ze bezpieczną i skuteczną, to jest jednocześnie szczepionką bardzo wygodną i jednodawkową – zaznaczyła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19 Jolanta Kowalik-Gęsiak.

W tymczasowym punkcie szczepień będzie prowadzona także kampania informacyjna, aby każdy, kto jeszcze nie może się zapisać, miał udzielone wsparcie w zarejestrowaniu się na szczepienie.

Punkt szczepień na Zdrowiu będzie funkcjonował codziennie w dniach 1-3 maja, od godziny 8.00, a jego godzina zakończenia będzie uzależniona od zainteresowania mieszkańców naszego województwa.

- Polacy często decyzje dotyczące zdrowia podejmują spontanicznie, dlatego ta akcja jest cenna, żebyśmy mogli przekonać tych nieprzekonanych. Bądźmy ambasadorami akcji #szczepimysię w naszych domach, wśród znajomych i przyjaciół – apelowała Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ.

- Już od jutra w tym kontenerze pojawią się pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, w liczbie takiej, jaka będzie w danym momencie potrzebna. Na początku zapewnimy dwa zespoły szczepienne. W momencie, gdy okaże się, że jest duże zainteresowanie, jesteśmy przygotowani, by ten potencjał kadrowy systematycznie zwiększać. Jesteśmy również przygotowani, jeżeli chodzi o szczepionki. 2,5 tysiąca dawek Johnson & Johnson, to stała liczba, którą każdy tego rodzaju punkt otrzymuje. Jeśli chętnych będzie więcej, poczynimy starania, by RARS udostępniła nam kolejne dawki – poinformował Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Pamiętajmy, że szczepienia i akcje takie jak „Zaszczep się w majówkę” są naszą szansą na powrót do normalności.

(info: Urząd Wojewódzki w Łodzi)

Więcej o:
województwo łódzkie szczepienie koronawirus majówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE