Lato w teatrze. Trwają zapisy

W ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie „Lato w Teatrze” Miejski Dom Kultury prowadzi zapisy na półkolonie.... ››

W ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie „Lato w Teatrze” Miejski Dom Kultury prowadzi zapisy na półkolonie. Odbędą się one w dniach  4-17 lipca w Radomsku, a ich głównym założeniem będzie zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką pracy w teatrze, zainspirowanie ich i zachęcenie do rozwijania swoich artystycznych umiejętności.


Poprzez warsztatową pracę w czterech tematycznych grupach: aktorskiej, kostiumowo - scenograficznej, promocyjno - dziennikarskiej  oraz muzycznej dzieci  i młodzież poznają od kulis działanie teatru i wszystkich zatrudnionych tam osób. Zrozumieją znaczenie współpracy, systematyczności i pracy nad sobą. Efektem dwutygodniowej pracy będzie spektakl „My, uczniowie” zaprezentowany radomszczańskiej publiczności. Uczestnicy warsztatów nie tylko od podstaw ułożą scenariusz spektaklu, w którym później wystąpią, ale i przygotują do niego dekoracje, kostiumy oraz podkład muzyczny. Opracują  także akcję promocyjną i działania public relations, aby ich praca  była widoczna w mieście a komunikat o ciekawym spektaklu dodarł do każdego mieszkańca. Praca nad powstaniem wspólnego autorskiego przedsięwzięcia otworzy przestrzeń do wzajemnego kontaktu między instruktorami a uczestnikami, pozwoli na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz realizowanie swoich pasji.

 

Podstawą pracy nad spektaklem „My uczniowie” będzie szkolna rzeczywistość, potraktowana serio i półżartem. Płaszczyznę tematyczną stanowić będą piosenki Tadeusza Klimowskiego mówiące o rozmaitych kłopotach szkolnych, z łatwo wpadającą w ucho warstwą muzyczną. Piosenki  obudowane zostaną sytuacjami, obserwacjami z życia uczniów, zaproponowanymi przez samych uczestników. Piosenki będą tylko pretekstem do wywołania problemów szkolnych a scena teatralna stanie się miejscem refleksji i dyskusji. Pozwoli młodym ludziom nabrać dystansu do uczniowskich, codziennych kłopotów. Oprócz umiejętności aktorskich, wokalnych, plastycznych i komunikacyjnych uczestnicy projektu będą mogli oswoić swoje szkolne życie, mówiąc własnym językiem o szkolnej rzeczywistości i artystycznie wyrazić swoje emocje.


Zapisy do odpowiednich grup warsztatowych - osobiście w Miejskim Domu Kultury w Dziale Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez lub pod numerami telefonów: 044 683 24 86 lub 501 019 312. Uwaga liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej o:
mdk lato teatr
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE