Kolejna awaria ciepłociągu w Radomsku. Znów niemal całe miasto bez ciepła

Kolejna awaria ciepłociągu w Radomsku. Znów niemal całe miasto bez ciepła Fot. pixabay.com

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku poinformowało, że wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej na magistralnym odcinku sieci, obejmująca swoim zasięgiem wszystkich odbiorców ciepła i ciepłej wody zasilanych z Ciepłowni Miejskiej przy ul. Wyszyńskiego w Radomsku.

- Przewidywany czas usunięcia awarii to późne godziny wieczorne w dniu dzisiejszym – czytamy w komunikacie PGK w Radomsku.

- Dzisiejsza sytuacja ma związek z poprzednią awarią na tym samym odcinku sieci. Z uwagi na brak nowego elementu do wymiany i oczekiwanie na jego dostawę została ona usunięta interwencyjnie, stwarzając zagrożenie, że w niedługim czasie sytuacja z ostatnich dni się powtórzy. Po dzisiejszej kontroli stanu tego odcinka sieci podjęta została decyzja o przystąpieniu do wymiany elementu, który już trafił na nasz  magazyn. Obecny stan groził powstaniem sytuacji, w wyniku której znów wystąpiłaby przerwa w realizacji dostaw ciepła i ciepłej wody w bliżej nie dającym się przewidzieć terminie i czasie – dodają pracownicy PGK.   

To już kolejna w tym tygodniu awaria sieci ciepłowniczej. W poniedziałek w godzinach wieczornych doszło do jednej z największych awarii. Jej usuwania trwało do czwartku. Z kolei w piątek doszło do awarii sieci ciepłowniczej w ul. Mickiewicza. Tę awarię udało się szybko usunąć. 

Zakład Ciepłowniczy PGK w Radomsku dostarcza ciepło do:

- Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która posiada 99 obiektów podłączonych do sieci,

- Spółdzielni i Wspólnot mieszkaniowych, które posiadają 78 obiektów podłączonych do sieci,

- Instytucji i firm: 107 obiektów podłączonych do sieci

- Odbiorców indywidualnych: 434 obiekty podłączone do sieci.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko awaria ciepłociągu ciepło
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE