„Kobiety Kietlina” promują zdrowe, lokalne produkty

Nie jest tajemnicą, że naturalne produkty, to produkty zdrowe i pełnowartościowe. I trzeba o tym mówić głośno, przede wszystkim młodemu pokoleniu. Właśnie dlatego, Stowarzyszenie Kobiet Kietlina przygotowało projekt „Smaki jesieni z polskiej ziemi”.

W ramach projektu, przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Kietlina zaprosiły uczniów Szkoły Podstawowej w Kietlinie na degustację potraw, przygotowanych z produktów pochodzących od lokalnych producentów.

- Wszystkie smaki jesieni z naszych pól, ogrodów, sadów zostały przez nas przetworzone i przekazane do degustacji lokalnej społeczności, najpierw dzieciom, a później dorosłym – mówi Aniela Biernacka, prezes Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.

Z produktów lokalnych producentów powstały wyśmienite potrawy, m.in. krem z dyni, zupa porowa, czy dyniowe placuszki z borowikami.

- Nie ma tutaj praktycznie produktów kupionych. Wszystko jest z naszych pól i sadów. Chcemy udowodnić, że wszystko to, co ziemia nam daje, może się znaleźć na naszych stołach. Wszystko jest smaczne, zdrowe a praca, którą wkładamy w uprawę nie idzie na marne – zauważa Dorota Dębska ze Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.

Wszyscy mieszkańcy, którzy wzięli udział w degustacji otrzymali również jabłka, przekazane przez lokalnego sadownika.

Projekt „Smaki jesieni z polskiej ziemi” został zrealizowany ze środków Urzędu Gminy Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański kietlin stowarzyszenie kobiet kietlina projekt smaki jesieni z polskiej ziemi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE