Kobiele Małe: nie żyje 38-letni rowerzysta, który doprowadził do zderzenia z samochodem. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Kobiele Małe: nie żyje 38-letni rowerzysta, który doprowadził do zderzenia z samochodem. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu Fot. KPP Radomsko

Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, 38-letni rowerzysta zmarł. W poniedziałek, 17 lipca 2023 r. mężczyzna doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w Kobielach Małych.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący rowerem 38-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej prawidłowo mazdą. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem odniósł wielonarządowe obrażenia ciała. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rowerzystę do szpitala. Stan mężczyzny określany był jako ciężki. 

- Niestety, walka lekarzy o jego życie nie powiodła się. Mężczyzna zmarł na skutek poniesionych obrażeń. Decyzją prokuratora jego ciało zostało zabezpieczone w prosektorium, celem wykonania niezbędnych badań. Poczynione przez mundurowych ustalenia wskazują, że rowerzysta był nietrzeźwy - mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.  

Kierująca samochodem osobowym 28-letnia mieszkanka gminy Kobiele Wielkie była trzeźwa.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

- Alkohol, nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
policja radomsko kobiele małe rowerzysta wypadek śmierć śmiertelny wypadek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE