Kiedy zdecydować się na szkło hartowane mając iPhone’a 13?

Kiedy zdecydować się na szkło hartowane mając iPhone’a 13?

Wybór optymalnej ochrony ekranu do iPhone’a 13 nie należy do prostych. A sama oferta akcesoriów ochronnych jest bardzo rozbudowana. Jakie szkło hartowane wybrać, by mieć pewność, że nasz telefon jest bezpieczny? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule!

iPhone 13 odporniejszy na uderzenia? Niestety nie do końca

Od 2019 Apple roku przykłada sporą uwagę do odporności swoich produktów. Warstwa Ceramic Shield ma chronić ekran smartfona przed stłuczeniem i zarysowaniami. Jest ona wykonana z nanokryształów ceramicznych, które są twardsze niż większość metali. Jednak nadal nie stanowi to pewnej ochrony przed stłuczeniami i zarysowaniami, dlatego warto zainwestować w szkło hartowane do iPhone’a 13 oraz solidne etui. W ten sposób unikniemy wysokich kosztów związanych z naprawą urządzenia.

Jakie szkło hartowane na iPhone’a 13 wybrać?

Jeżeli chcemy mieć najlepszą ochronę przed upadkami i zarysowaniami dla swojego iPhone’a 13, powinniśmy zainwestować w solidne szkło hartowane. Z czasem takie akcesoria ochronne na pewno złapią kilka rys czy smug, jednak zachowają one swoją nadrzedną funkcję, jaką jest zabezpieczenie ekranu.

W efekcie wymienimy jedynie osłonę zewnętrzną, a nie cały wyświetlacz. A jeżeli będziemy chcieli w przyszłości sprzedać smartfona, to jego wartość będzie wyższa niż w przypadku urządzenia, które nie było zabezpieczone żadną warstwą ochronną. Przy zakupie takiego produktu ochronnego warto postawić na najwyższą jakość.

Najtrwalsze szkło na cały ekran do iPhone 13 / 13 Pro - 3mk NeoGlass

Szkło hartowane na telefon Apple – na jakie parametry zwracać uwagę?

Odpowiednio dobrane szkło lub folia zapewni ekranowi idealny wygląd oraz ochronę przed zarysowaniami i stłuczeniami. W sklepach możemy znaleźć wiele zabezpieczeń do wyświetlacza, które różnią się parametrami, dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne akcesorium ochronne, zwróćmy uwagę na dopasowanie folii lub szkła do ekranu. W przypadku tanich opcji niejednokrotnie brakuje precyzyjnych wycięć na sensory i aparat selfie, dlatego warto postawić na szkło hartowane na iPhone’a 13 najwyższej jakości.

Co ważne, musimy być także świadomi twardości szkła hartowanego, którą wyraża się za pomocą współczynnika H. Określa on wytrzymałość warstwy ochronnej na zarysowania. Najlepiej wybierać szkła hartowane o twardości 8H i 9H.

Kupując folię lub szkło ochronne, upewnij się, czy pokrywa je powłoka oleofobowa. Jest to cienka i idealnie gładka „substancja”, która zapewnia lepszy poślizg palca po powierzchni. Zapobiega również przywieraniu kurzu i tłuszczu, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać czystość szkła.

Ile kosztuje szkło hartowane na iPhone’a 13?

Przy wyborze szkła hartowanego lub folii ochronnej zdecydowanie warto wybrać produkt z wysokiej półki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz smartfon jest dobrze chroniony. Ceny szkieł hartowanych wysokiej jakości wahają się między 40 a 100 złotych. Dlatego to, jakie wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb.

W sklepie 3mk można znaleźć szkło hartowane na aparat iPhone 13 o twardości 9H, które wzmacnia obiektyw, pochłaniając energię uderzenia z wysokości. Ponadto jest idealnie dopasowane do aparatu, kompleksowo chroniąc obiektyw.

Ochrona na obiektyw aparatu do iPhone 13 / 13 mini - 3mk Lens Protection Pro

Najtrwalsze szkło 3mk NeoGlass ma przede wszystkim wzmocnione krawędzie, które się nie wykruszają i są bezpieczne dla użytkownika. Ponadto produkt jest wykonany z poliwęglanu, który dodatkowo wzmacnia ekran smartfona. Szkło jest znacznie chłodniejsze w dotyku niż jego inne odpowiedniki, dzięki czemu mamy wrażenie, że nie ma dodatkowej warstwy ochronnej na naszym wyświetlaczu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE