Kiedy będzie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku?

Kiedy będzie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku?

Planowana do wykonania jeszcze w tym roku inwestycja, polegająca na zamontowaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku, nie zostanie zrealizowana. Trzeba będzie na to poczekać do wiosny przyszłego roku.

Rada Miejska na ostatniej sesji (27 listopada) uchyliła uchwałę, w której udzielali Powiatowi Radomszczańskiemu pomocy finansowej na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3934E, czyli ulicy Prymasa Wyszyńskiego, z drogą gminną nr 112838, czyli ulicy Tysiąclecia w Radomsku. Wszystko przez to, że powiat nie zdoła tej inwestycji przeprowadzić, tak jak planowano, jeszcze w tym roku. W zamian dotację przesunięto na zakończony już etap budowę ronda u zbiegu ulic Jagiellońska, Starowiejskiej i Armii Krajowej.

Czytaj także: Rondo na ul. Jagiellońskiej już otwarte

Powstanie sygnalizacji na skrzyżowaniu pierwotnie miało się dokonać w jeszcze w 2019 roku. Jednak z uwagi na przeciągnięcie się terminu wykonania pełnej dokumentacji projektowej, prace będą mogły się dopiero rozpocząć na początku 2020 roku, po wyłonieniu wykonawcy inwestycji.

Do wykonania sygnalizacji trzeba będzie zamówić maszty, na które czeka się do 4 tygodni, a także wykonać pod jezdnią przewierty.

Wyznaczony termin zakończenia inwestycji to 29 lutego 2020 roku. A szacunkowy koszt to nieco ponad 310 tys. zł.

Czytaj także: Wyższy podatek od nieruchomości uchwalony

Więcej o:
skrzyżowanie radomsko tysiąclecia wyszyńskiego sygnalizacja świetlna radomsko radomsko skrzyżowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE