Rondo na ul. Jagiellońskiej już otwarte

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment. W czwartek, 21 listopada kilka minut po godz. 10, otwarto dla ruchu rondo u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Starowiejskiej i Armii Krajowej w Radomsku. Zamiast przecinania wstęgi, było uroczyste zdjęcie szlabanu wraz ze znakiem zakazem ruchu.

W niespełna trzy miesiące przeprowadzono szereg skomplikowanych robót instalacyjnych. Remont ulicy przeprowadziła firma Fiba. Prace na ulicy Jagiellońskiej przebiegały w dwóch etapach. Najpierw była to modernizacja prostego odcinka pomiędzy skrzyżowaniem w rejonie ul. Armii Krajowej, a ul. św. Jadwigi, potem  przebudowa skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Starowiejską. Przeprowadzona w sierpniu modernizacja pierwszego odcinka ulicy kosztowała 1 985 323 zł.

Czytaj więcej: Od 2 września ulica Jagiellońska będzie przejezdna

- Koszt przebudowy skrzyżowania sięga 2,7 mln zł. Przebudowy nie dałoby się wykonać, gdyby nie finansowe wsparcie w wysokości 2 125 000 zł z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 250 000 złotych dotacji, którą przekazał samorząd Miasta Radomska. Bardzo za ten gest dziękujemy
- mówiła Starosta Beata Pokora.

Na rondzie wykonano system odwodnienia drogi, sieć elektroenergetyczną, wodociągową i kanalizację deszczową. Na modernizowanym odcinku powstała nowa jezdnia, zwężona do 7 metrów (dwa psy ruchu po 3,5 m. szerokości), pasy postojowe z kostki betonowej, dwie zatoki autobusowe oraz brakujące odcinki chodników i ścieżek rowerowych.

Natomiast dzięki wysepkom wzrośnie bezpieczeństwo, szczególnie dla pieszych, dla których stanowią one element ochrony i bezpiecznego opuszczenia jezdni z jednej strony na drugą.

Z otwarcia skrzyżowania cieszyć się będą z pewnością nie tylko kierowcy, ale również cykliści. Bowiem to co jest jedną z najważniejszych zmian na tej drodze, to poprowadzenie ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż ulicy. Teraz układ komunikacyjny pieszo-rowerowy został uporządkowany. Ścieżka rowerowa łączy się z tą prowadzącą w stronę Suchej Wsi.

Wybudowane rondo przy zbiegu ulic Jagiellońskiej/Starowiejskiej i A.Krajowej, jest 10 rondem w Radomsku pic.twitter.com/UYI1hZuv2X

— Jacek Paszewski (@JPaszewski) November 21, 2019

W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Zygma, Wicestarosta Jakub Jędrzejczak, Członkowie Zarządu Powiatu Ewa Gajzler i Fabian Zagórowicz, radni Rady Miasta i Powiatu, wykonawcy inwestycji, współwłaściciele firmy FIBA: Grzegorz Piwnik i Piotr Iskrzyński oraz mieszkańcy Radomska.

Czytaj także: Autobusy MPK Radomsko wracają na stałe trasy

Więcej o:
rondo ul. jagiellońka radomsko otwarcie ronda radomsko droga powiatowa rondo radomsko rondo armii krajowej strowiejska radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE