Już dziś 29. finał WOŚP. Oglądaj transmisję radomszczańskiego sztabu

Już dziś 29. finał WOŚP. Oglądaj transmisję radomszczańskiego sztabu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy towarzyszy nam już prawie 30 lat. Co roku tysiące wolontariuszy i ludzi dobrej woli zbierają pieniądze na wsparcie dla polskiej ochrony zdrowia. W tym roku, ze względu na pandemię, nie odbędą się jednak koncerty i charytatywna licytacja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Zamiast tego radomszczański sztab zaprasza do oglądania transmisji na żywo.

Od godz. 8.30 na facebookowym profilu MDK-u pojawiają się filmy związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W planach jest m.in. poranek plastyczny „Gliniane serducha”, instruktaż dotyczący pierwszej pomocy przeprowadzony przez OSP Bogwidzowy, podsumowanie biegu „Policz się z cukrzycą” czy trening przeprowadzony przez Michała „Mundka” Dryję. Ponadto od 9.30 do 12.30 w punkcie pobrań Szpitala Powiatowego będzie można oddawać krew.

Przeczytaj także: W tym roku WOŚP zagra tylko w internecie

Transmisja na żywo z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się natomiast o godz. 16. Radomszczański sztab spotka się z m.in. Morsami z Radomska, klubem sportowym „Świt Kamieńsk”, zespołem „She Only Lies” czy druhami z OSP Bogwidzowy. Dla widzów zagra też zespół SKL Blues, a słynne „Światełko do Nieba” wypuści DJ Lewy.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji WOŚP-u zostaną przeznaczone na wsparcie dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wpłat można dokonywać nie tylko wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy czy licytując wystawione na aukcje przedmioty – radomszczański sztab uruchomił e-skarbonkę, w której jak na razie znajduje się 4,5 tys. złotych.

Więcej o:
wośp MDK wośp 2021 kwesta pomoc akcja charytatywna wolontariusze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE